.

.

Нов женски очарователен обикновено жълто злато пълни с огърлица верига бижута

Нов женски очарователен обикновено жълто злато пълни с огърлица верига бижута

Оценки на купувача:

BGN 4.00 -50 %
BGN 7.98
Брой продукти
В магазина


Опис на производот : 100% на photographicmaterial
Топло прашува : овој производ е во светлина, светла боја е прикажана малку
Реден БРОЈ : N-1
Материјал : Бакар со 24k злато позлатен
Позлата : 24 K Вистински Злато Позлатен
Дополнителни : Никел слободни, не алергија, не е лесно да се оцрни
Ѓердан големина на :
Вкупна должина : 450 мм
Вкупна ширина : 2mm
тежина : 3g
Пакет : Сите предмети со убава кутија
она што е Кубни Циркони
Примерок Слика На Брилијантен Намали CZ
Кубен Циркони е толку optically блиску до дијамант, дека само обучени око може да се направи разлика помеѓу двете.
Постојат неколку карактеристики на CZ кои се разликуваат од дијамант, се забележуваат само под микроскоп или lope.
Кубен Циркони мерки 8.3 на Мохсова' цврстина скала наспроти рејтинг од 10 дијаманта.
она што е 24k злато позлатен ?
24k злато позлатен е вистински слој од злато-притисок да се постават на друг метал.
24k злато позлатен накит не е ист како злато позлатен накит.Тоа е дупка-отпорни како солидна злато и е безбедно за повеќето луѓе со чувствителна кожа кој може да се носат солидна златен накит.Секако,18k злато позлатен е многу повеќе злато содржина. Но, ве молиме бидете свесни дека не е "цврсто злато", ако навистина само сакате да се купи чиста продаваат злато може да ова не е добро за вас,пред наддавање можете да побарате и гледај внимателно за опис, ви благодариме
Испорака детали
Цел Процес На Времето
Вашата цел ќе бидат обработени и испратени во рок од 1-2 дена по плаќање Земји Проценува Време на Испорака Важни Белешки сад 10-25 работни Дена За Испорака International shipping бара повеќе комплицирано превозот процедури (како на пример, двете земји царинските транзит станици и др.). Тоа веројатно ќе потрае подолго време за вашиот парцела за да се дојде до крајната дестинација.
Ве молиме овозможи доволно време за превозот и не грижете се премногу кога пратката е на пат до твојата адреса.
Корисниците прием, јавни одмор или лоши временски услови ќе предизвика вистински превозот време ќе стане подолго.

Подробности

Тип Елемент:
Колиета и гердани
Глоба или мода:
Модни модели
Размер На Кулон:
Не са
Стил:
Модерен
Тип Колиета:
Веригата Колиета
Пол:
Унисекс
Материал:
Кубичен Цирконий
Моторен Тип:
Звено На Веригата
Дължина:
45CM
Тип На Метали:
Позлатените Покритие
Формамодел:
Кръг
Номер На Модела:
N-1
is_customized:
Yes

Те също купуват с този продукт