.

.

2 бр. / лот 3 м премиум 25 мм*25 мм*0.5 mm GPU, CPU, VGA BGA мост чипове HeatsinkThermal провеждане на силикон мат W/ 3 м 467 MP лепило

2 бр. / лот 3 м премиум 25 мм*25 мм*0.5 mm GPU, CPU, VGA BGA мост чипове HeatsinkThermal провеждане на силикон мат W/ 3 м 467 MP лепило

Оценки на купувача:

BGN 5.00 -13 %
BGN 5.74
Брой продукти
В магазина

Карактеристики 100% Нов Heatsink термички влошки,Премија 3 M суровина. Топлина проводници силикони термички соединение влошки. Мека,добра malleability,со малку вискозност. Силна изолација и Одлични перформанси,Обезбеди хаос-бесплатна инсталација, максимална топлинска спроводливост и зголемување на ладење. Леплива,со добра спроводливост, е погоден за GPU ПРОЦЕСОРОТ VGA BGA Мост Чипови,лесно го стави на IC Чипсет и heatsink,исто така, можете да го поправам на LED IC SMD НАТОПИ или eleswhere. Ја намали ефективноста на вашиот heatsink и ја подигне температурата на работа на вашиот процесор/видео картичка. Со овој бакар подлога во голема мера да го долниот графичкиот процесор температури, може да се користи за графика, northbridge,меморија чипсет,IC чипови. Пакетот Вклучува : 25мм x 25мм x 0.5 mm Heatsink термички влошки ,2 peices

Подробности

Регулатор На Скоростта На Въртене На Вентилатора:
Няма оборота в минута
силата на:
0,9 W
търговска марка:
En-Labs
Живот На Вентилатора:
50 000 часа
На линия:
Няма
Пакет:
No
Приложение:
Процесор
Тип:
Токопроводящая Мазилка На Радиатора
Съвместим процесор:
ВСИЧКИ
Номер На Модела:
11-001-249
Шум:
0dBA
Размер На Вентилатора:
N/A
Материал На Радиатора:
водещ силикон
Тип:
водещ силикон
Размер:
25x25x0.5mm

Те също купуват с този продукт