.

.

Superbat Mini GPS НАВИГАЦИЯ антена AVIC-Z130BT Z120BT Z110BT X930BT X920BT Z130bt усилвател антенного сигнал AVIC конектор 3M 1575.42 Mhz

Superbat Mini GPS НАВИГАЦИЯ антена AVIC-Z130BT Z120BT Z110BT X930BT X920BT Z130bt усилвател антенного сигнал AVIC конектор 3M 1575.42 Mhz

Оценки на купувача:

BGN 18.96
Брой продукти
В магазина


GPS NAV Антена за AVIC-Z130 BT Z120 BT Z110 BT X930 BT X920 BT Z130 BT Антенски Сигнал Бустер 50ohm AVIC Конектор 3 M 1575.42 MHz НОВИ
100% Сосема НОВ висок квалитет
Карактеристики :
Dieletric Антена
Центар Фреквенција 1575.42 MHz±3 MHz
V. S. W. R 1.5 : 1
Бендот Ширина ±5 MHz
Impendence 50 ohm
Врв Стекнат >3d Bic врз Основа на 7×7cm земјата авион
Се здобијат со Покривање >-4d Bic на -90°
LNA/Filter
LNA Добивка (Без кабел) 28+/-3d B
Бучава Слика 1.5 d B Typ.
Филтрираат Бенд Слабеењето (f° =1575.42 MHz)
7d B Мин f0+/-20 MHZ ;
20d B Мин f0+/-50 MHZ;
30d B Мин f0+/-100 MHZ
V. S. W. Р
Механички
Тежина RG174 3 метар / контакт со нас и за други должина
Конектор : AVIC женски default-апарат , SMA/SMB/СКМ/BNC/FME/TNC/MCX /MMCX /Fakra/AVIC/WICLIC во прав или прав агол ве молиме да ни даде некои белешки ако антена конекторот е избран.Tks!
Монтажа Магнетна база
Домување Црна
Животната средина
Работа Темп -40~+85°C
Складирање Темп. -45~+100°C
Вибрации Sine издржам 1g(0-p)10~50~10 Hz секоја оска
Релативна Влажност од 95% не-кондензирање
Водоотпорна 100% Водоотпорни
(V) КАРАКТЕРИСТИКИ :
Компактен Изградба/ Низок Профил/
Целосно Водоотпорен
Магнет и Завртка Планината База
Одлична Температура Стабилност
Ниско Ниво На Бучава Слика
Висока Чувствителност
(VI) АПЛИКАЦИИ :
Автомобилот GPS
Bluetooth Приемник
Автомобил Следење На Систем За Навигација
Утврдување на положбата на / Флота на Системи за Управување со
Надворешна Антена за Рачен GPS
Надворешна Антена за PDA Navigator
Мини-GPS антената со AVIC Зелена конектор компатибилност :
AVIC-X710 BT AVIC-X910 BT AVIC-U310 BT
AVIC-9110 BT AVIC-X920 BT AVIC-X930 BT
AVIC-Z120 BT AVIC-Z110 BT AVIC-U220 AVIC-U310 BT
AVIC-F220 AVIC-F310 BT AVIC-F320 BT AVIC-F20 BT AVIC-F30 BT
AVIC-F930 BT AVIC-F9310 BT
AVIC-F9220 BT AVIC-F9210 BT
AVIC-F7010 BT AVIC-F700 BT
AVIC-F920 BT AVIC-F710 BT
AVIC-F900 BT AVIC-F90 BT

Подробности

търговска марка:
Супербат
Номер На Модела:
GA07-300-A02SJ
Продукт:
антена gps+gsm
съединител:
AVIC Green
Дължина:
3M
Цвят На Съединителя:
Черен
тип кабел:
RG174
Пол:
Жена
Централна Честота:
157542 Mhz±3 Mhz
Импеданс:
50 Ома
Напрежение dc:
2.7 В/3.0/3.3/5.0/3.0 - 5.0 / друго
Размер:
38x34x11mm

Те също купуват с този продукт