.

.

Март новодошлия UHF 136-174 Mhz преносим FM уоки токи YANTON T-320 Ham Radio компактен двустранно Радио

Март новодошлия UHF 136-174 Mhz преносим FM уоки токи YANTON T-320 Ham Radio компактен двустранно Радио

Оценки на купувача:

BGN 67.20
Брой продукти
В магазина


VHF 136-174 MHz Преносни FM воки токи YANTON Т-320 Шунка Радио Компактен двонасочна Радио
Карактеристики :
1.Излезна Моќност : 3 W
2.Фреквентен Опсег : 136-174 MHz
3. 199 Меморија Канали
4.Скенирање
5.PC Софтвер Програмабилни,Прирачник за Програмирање,Жица Копирате
6.VOX Функција
7.CTCSS/DCS
8.Монитор, Обратна Фреквенција
9.Заштеда На Енергија Функција, Ниска Моќност Предупредување
10.Висока/Ниска Моќност Селективен
11.Итни Алармот
12.Шепоти Функција
13.Зафатен Channel Lock
14.Предавателот Time-out Тајмер(ОБУЧУВАЧИ)
15.Страна Клучна Задача
16. 0-9 Оценки Squelch Ниво Поставување
17.Група Повици
18.Повикувајќи Потсети
19.LCD Дисплеј
20.Кинески и англиски Гласовен Потсетник
21.FM Радио (87.5-108 MHz)
Спецификации : ОПШТИ Фреквентен Опсег 136-174 MHz Оперативни Температура -20°c до +55°c Фреквенција Комбинација ве молиме заклучување фреквенција синтеза на Фреквенција Стабилност ±2.5 ппм Меморија Канал 199 Работен напон 3.7 V Антена Отпорност 50Ω Оперативен Режим симплекс на ко-фреквенција или туѓо Димензии 90*50*30мм Тежина 160g ПРЕНЕСУВА ДЕЛ RF моќ 3 W Промена на Режимот на F3 E Max.Freq.Отстапување ≤5 KHz Остане Бран Зрачење Пренесување на Тековната ≤1000m A ПРИЕМНИК ДЕЛ Чувствителност Squeich Чувствителност Intermodulation Antijamming 50d B Аудио излезна 500m W Примање на Тековната ≤100m A Squelch Stangby 20m A
Секој Сет Пакет Содржи :
1× T-320 VHF Радио Комплет
1× 2000m Ah Li-ion Батерија Пакет
1× Кратен Апарат
1× SMA-Женски Антена
1× Спојувалка За Каиш
1× Рака На Рака
1× Упатството за Корисникот
Фотографии Покажуваат :

Подробности

Обхват На Разговор:
0 км-3 км
Тип:
Двустранно Радио
търговска марка:
Хироясу
Тип Уоки-Токи Уоки Токи:
Преносим
Канал За Съхранение На Данни:
199
Максимален Обхват:
1,5 км-3 км
Размери:
90(H)x50(W)x30 (D)mm
Is_Display:
No
Честотен Обхват:
136-174 Mhz
Номер На Модела:
Т-320
Изходна мощност RF:
3w
Стъпка Канал:
2.5/5/6.25/10/12.5/15/20/25/30/50/100 khz
Тип На Батерията:
2000mAh Акумулаторна литиево-йонна батерия
Тегло (с батерията и антената):
160 гр

Те също купуват с този продукт