.

.

Висока точност Komshine FX35 Fusion Splicer + машина за висока точност влакна Секира+ двойна дължина на вълната 1310/1550 Нм, 30/28 db OTDR+ VFL

Висока точност Komshine FX35 Fusion Splicer + машина за висока точност влакна Секира+ двойна дължина на вълната 1310/1550 Нм, 30/28 db OTDR+ VFL

Оценки на купувача:

BGN 3600.00
Брой продукти
В магазина


Komshine FX35 Фузија Splicer+ Висока Прецизност Влакна Секира+ Двојна бранова Должина 1310/1550nm, 30/28d B OTDR+ VFL, Fedex Превозот во 24 Hrs
*Сите објекти што доаѓаат со 1 Година Гаранција*
*Сите предмети што доаѓаат целосно да се Калибрира*
1. Komshine FX35 Фузија Splicer Комплет вклучувајќи :
• FX35 Фузија Splicer
• Висока Прецизност KF-52 Секира интегрирани Остатоци Catcher
• Висока Прецизност Влакна Stripper
• Батеријата е Изградена-во
• AC Адаптер/батерија полнач
• Power Кабел
• Резервни Електроди
• За Носење
• За Ладење Лента
• Фузија Splicer Заштита Ракави 100pcs
• 1 Година Гаранција
Спецификации :
Применливи влакна
СМ MM ДС NZDS
Влакна со дијаметар
Обложување дијаметар : 80-150µm; Слој дијаметар : 100-1000µm
Влакна count
Еден
Влакна се расцепуваат должина
12-16mm (Слој дијаметар : 250µm)
Реалната просечна загуба splice
0.02 d B(СМ), 0.01 d B(MM), 0.04 d B(ДС), 0.04 d B(NZDS)
Типичен спојување време
Типичен 9 дик (стандард СМ влакна)
Се вратите на тежината
>60d B
Спојување на чекање
Авто Калибрирање Нормално Посебни
Влакна усогласување на метод
Прецизен,Core,Облечени,Прирачник
Спојување програма
53 (templet), 40(корисникот)
Цевката за греење програма
9 (templet),24(корисникот)
Цевка типичен греење време
Типичен 25 дик
Заштита должина на ракав
60mm, 40mm
Складирање на splice резултат
4000 резултати, 20 параметар по резултат
Влакна сликата за зголемување
300 X (X или Y видите),150 X (X и Y view)
Капацитетот на батеријата
Типичен 160 циклуси (splice/цевка топлина со внатрешен Li-батерија)
Следи
5.7 inch LCD монитор во боја
Тензија тест
2 N
Electrode живот
4000
Терминал
USB
Напојување
AC 100-240 V со AC адаптер Внатрешна Li-батерија (7800m AH) DC 13.5 V
Оперативен состојба
0-5000m над морското ниво, -10-50 O C Макс брзина на ветрот од 15 милиони/s
Димензија
150mm(L)×150mm(W)×150mm(H)
Тежина
2.55 Кг, со исклучок на батеријата,3.05 Kg вклучувајќи батерија
2.KOMSHINE QX40 СМ 1310/1550nm 30/28d B OTDR Со ВАЛУТНА/UPC Конектори :
Спецификации :
Модел = QX40 бранова Должина(nm) = 1310/1550 Динамички опсег(d B) = 30/28 Пулс ширина (нс) = 5,20 , 40 , 80 , 160 , 320 , 640 , 1280 , 2560 , 5120 , 10240,20480 Екранот 3.

Подробности

търговска марка:
комшин
Номер На Модела:
FX35+QX40
Време на челно FX35:
8s
Време за нагряване на тръба FX35:
25C
Выравнивающий метод:
Подравняване на ядро
Срокът на служба на електрода:
4000 Пъти Заплитания
Дължина на вълната QX40:
1310/1550 Нм
Динамичен обхват QX40:
30 / 28дб
FX35 Fusion Splicer равен на:
Заваръчни машини сплавливания Fujikura FSM-70s
QX40 равен на OTDR:
EXFO MAX 720B OTDR
гаранция:
1 година

Те също купуват с този продукт