.

.

17 бр. / компл. кутия за инструменти оптични влакна с FC-6S волоконным кливером и оптично електромера визуален локатор на неизправности 10

17 бр. / компл. кутия за инструменти оптични влакна с FC-6S волоконным кливером и оптично електромера визуален локатор на неизправности 10

Оценки на купувача:

BGN 235.18
Брой продукти
В магазина


17pcs/set Оптички Влакна FTTH Алатка за Полнење со ВАЛУТНА-6 S Влакна Секира и Optical Power Meter 10 Mw Визуелна Грешка Локатор
Optical Power Meter Преглед
JW3208 Optical Power Meter е компактен и лесен-за-користење тестирање инструмент за оптички влакна мрежи, кои може да се користи за апсолутна оптички енергија мерења, како и за релативната загуба мерење на оптички влакна. Тоа карактеристики генијален изглед, со широк спектар на енергија мерење, висока точност и корисникот само-калибрација функција со високи перформанси-да-цена сооднос.
Карактеристики
Корисникот само калибрација функција
Удобно LCD дисплеј и изборни светлото LCD дисплеј поддржува ноќ операција
Енергија мерења во d Bm или mw и вметнување на косата во d B
Ниско ниво на потрошувачката на батеријата, повеќе од 240 часа непрекинато работење време за три 1.5 V алкални батерии
Факултативна 10 минути Автоматско исклучување функција
Апликации
Одржување во Телеком
Одржување CATV
Тест Лабораторија на оптички влакна
Други Оптички Влакна Мерења
Спецификација
Модел
JW3208 A
JW3208 C
Бранова должина(nm)
800~1700nm
Детектор
In Ga As
Мерен Опсег (d Bm)
-70~+6
-50~+26
Неизвесност
±5%
Калибриран бранова Должина(nm)
850,980,1300,1310,1490,1550
Резолуција(d B)
0.01 d Bm
Оптички Конектор
ВО странска валута (заменлив SC,ST) / како и 2,5 mm универзална
Напојување
Алкална Батерија(3 АА ОД 1,5 V батерии)
Работното Време На Батеријата
240 h со 1.5 V Батерија(3)
Оперативен Температура(°C)
-10 ~ +60 °C
Складирање Температура(°C)
-25 ~ +70 °C
Релативната Влажност
Од 0 до 95% (не-кондензирање)
Димензија(mm)
175x82x33
Тежина
310g
Визуелна Грешка Локатор Преглед
BML205 и BML206 пенкало тип VFL се компактен, но моќен Визуелен Грешка Локатор, со излезна енергија до 30mw, може да се користи за да се лоцира наведнува & паузи во jacked или голи влакна во 30 Km. Тоа исто така може да се користи за да се идентификуваат конектори во печ панели и да ги идентификува влакна за време на спојување на работата.
Карактеристики
· Светла црвена боја ласерски на 650nm
· Пулсова и Г.С. операција
· 50 часови на работа(1m W)
· Стандардна AA алкални батерии
· Брзо да се лоцираат скршени точка
· Солиден и водоотпорна дизајн
· 2,5 mm конектор за универзален
· Различни моќ за различни растојание
Спецификација
BML205
BML205-1
BML205-10
BML205-15
BML205-20
BML205-25
BML205-30
BML206
BML206-1
BML206-10
BML206-15
BML206-20
BML206-25
BML206-30
Излезна Моќност
> 1m W
> 10m W
> 15m W
> 20m W
>25m W
>30m W
Динамичен Далечина *
> 5 км
8~10 км
12~14 км
15~17 км
18~20 km
25~30 км
Бранова должина
650nm ± 20nm
Операцијата На Владата
Пулсова (2 Hz) и Г.

Подробности

търговска марка:
Присъедини се към нас
Номер На Модела:
017

Те също купуват с този продукт