.

.

Висококачествено мастило касета, съвместима с Canon Pixma ip7280 MG5480 MG6380 850 851 (5 бр.)

Висококачествено мастило касета, съвместима с Canon Pixma ip7280 MG5480 MG6380 850 851 (5 бр.)

Оценки на купувача:

BGN 74.00 -6 %
BGN 78.40
Брой продукти
В магазина


Погодни за машина : Компатибилни CANON PIXMA IP7280 MG5480 MG6380
Боја : црна/голема црна/жолта/сина/црвена
За употреба во : PGI-850 BK CLI-851 K CLI-851 C CLI851 M CLI-851 Y
Печатење шарени, чип компјутерски тест за да се обезбеди 100% признавање машина.
Едноставен и лесен за инсталација, може да постојана циркулација и мастило
мастило кертриџ за употреба : се инсталира кертриџ пред се издише дупка над жолта тонер кертриџ ве молиме печат лента солза повторно во машина, обоени затка е додадете мастило, плус мастило отстранета пред и по мастило покрие повторно
Мастило касети со користење на совети
1, по долги транспорт на мастило касети, бидејќи трнлив пат или вештачки фрлени, може да доведе до кертриџ на преградата има меурчиња, треба да се одморат додека
Време на компјутер, инсталација, ако не се брза да се користи мастило, се препорачува устата место зачувани надолу. Ако треба да се користи веднаш, може да држи касети ќе биде
Мастило штекер насилно фрлена долу неколку пати, за да се направи мастило кутија празни гас празнење, бидете сигурни дека мастило е мазна.
2, го замени со нов кертриџ, пред оригиналниот мастило кертриџ мастило од чистење на глава за печатење.
3, ако постои исклучување или недостатокот на боја, нека кертриџ во рамките на мастило кертриџ за 20 до 30 минути.
4, ако печатење проблеми сè уште постојат, според печатач користејќи прирачник за тестирање печати ја главата додека 1-3 пати печати обременето.
5, ако не признае кертриџ печатач, ве молиме да се земе од кертриџ за да ја инсталирате, ако печатач уште не работи обидете се да го рестартирате сметачот.
6, мастило исцрпени пред да ве молиме не го отстраните кертриџ од печатач.
7, печатачот е вклучен барем еднаш неделно, за да се спречи печати ја главата метеж.
8, кертриџ по отворањето, користете нагоре во рок од 6 месеци, со цел да се обезбеди најдобри печатење ефект.
Време на испорака :
Во рок од 3-5 дена од приемот на плаќање (Зависи од цел количество )
Ние гарантираме за квалитетот и се согласувам : 1 : 1 за замена на неисправни објект (Детективска го оценувате)
Плаќање :
Тоа е најдобро да се користи Alipay,но исто така може да се користи western union,Банкарски трансфер,Т/Т.

Подробности

Тип:
мастилницата
Съвместим Марка:
КАНОН
Съвместим Марка:
Canon LBP
Цвят:
C, M, Светло-Черно,Y,K
Номер На Модела:
ip7280
Bulk Опаковка:
No
търговска марка:
РУИДЖИАКСИН
Характеристика:
Съвместим
Състоянието на патрона:
Пълен
Боядисаната:
ДА
is_customized:
Yes
Цвят:
C, K, M, Y, bk

Те също купуват с този продукт