.

.

Тонер чип за принтер Ricoh Aficio SP100 SP100e SP100SU SP100SF SP100SUe SP100SFe SP112 SP112SU SP112SF, за Ricoh 407165 407166

Тонер чип за принтер Ricoh Aficio SP100 SP100e SP100SU SP100SF SP100SUe SP100SFe SP112 SP112SU SP112SF, за Ricoh 407165 407166

Оценки на купувача:

BGN 31.98
Брой продукти
В магазина


Benzi Color
БОЈАТА ТОНЕР&COLOR КЕРТРИЏ СНАБДУВАЧ
ЗА ЛАСЕРСКИ ПРИНТЕРИ & ДИГИТАЛНИ ПРЕПИШУВАЧ ЧИП ВО КИНА!
Benzi Color Нашиов Пазар
Ласерски кертриџ чип Копир кертриџ чип Боја тонер во прав
КОМПАТИБИЛЕН ТОНЕР C ХИП S Погоден за
ЗА HP SAMSUNG XEROX КАНОН TOSHIBA RICOH ЛЕНОВО КОНИКА MINOLTA
ЗА OKI LEXMARK EPSON DELL ОСТАР ИЗВЕШТАЈ KYOCERA
Benzi Color детали за Производот
Основни Детали Тип : Тонер Чип Или Тапан Чип Бренд Име : BENZI Број на Модел : СП 100 112 , Ласерски Печатач Место на Потекло : GUA,Guangdong, Кина, Кина (Копно) Компатибилен Бренд : Ricoh Држава : Нов Тонер Чип Испорака : од страна на море/ер/DHL/Федекс/EMS Компатибилен : 100% Компатибилен Гаранција : во рок од 18 месец Пакување : неутрален или Бренд пакет или прилагодено Стандард : SMTC&ISO9001
Компатибилен Тонер Чип Refilling Тонер За Ricoh СП 100 112 Ласерски Печатач Кертриџ
Црна (над 1200 страници на 5% страница покриеност А4) (K=1000) За Ricoh Aficio SP100 SP100e SP100 SU SP100 SF SP100 SUe SP100 SFe SP112 SP112 SU SP112 SF Печатач Многу=10 КОМПЈУТЕРИ - Верзија : MOQ : 1sets.
Пакет : самец/во рефус.
Grantee : 100% ,се врати ако некој се неисправни.
Пакување & Испорака Пакување Детали : 1.анти-статички торба 2.Персонализација 3.кеси со посебни етикети. - Ова е слика поврзани со овој производ :
......................................................... .......................................
Benzi Color Зошто Да Изберете Нас
A. Означени надолу цена : Ние сме професионален ласерски чип, тонер во боја, OPC и други печатач потрошен материјал снабдувач. ние фабрика производство, избегне каква било средината препродажба стапка.
Б. Строга контрола на квалитетот : повторува тест - Неколку подобрувања кога во процесот на R&D, неисправни процент :
C. Висока Компатибилност Широк Употребливост и Животната средина Пријателски,и Атрактивен изглед.
D. Еден-стоп Услуга : над 12 брендови, 2000 стил чип и тонер во боја во прав.
E. Навремена испорака : количество во парк, брза испорака на располагање. Зачувајте ја вашата енергија во чекање.
Ѓ. Најдобра Услуга : ГРИЖЕТЕ се-БЕСПЛАТНО купување, Најдобрите и Професионална Услуга се предложени.

Подробности

Тип:
Чип Касета
Приложимо Обзавеждане:
Копирна машина
търговска марка:
Цвят Сиго
Структура:
Тонер Касета
Съвместим Марка:
RICOH
Номер На Модела:
SP100C
Модел Принтер:
За принтер Ricoh Aficio SP 100 100e 100SFe 100SUe SP 112 SP 112SU
Код На Тонер:
За Ricoh 407165 407166

Те също купуват с този продукт