.

.

5 бр черно мастилено-струен касета T0711

5 бр черно мастилено-струен касета T0711

Оценки на купувача:

BGN 15.00 -15 %
BGN 17.58
Брой продукти
В магазина


5 Pack T0711 Б.К Компатибилни, Мастило Кертриџ
Пакетот Вклучува :
5 x Црното Компатибилни, Мастило Кертриџ со чип за T0711 Б.К. (14.5 ML)
*** Различни кертриџ кодови за истиот модел на печатач во различни области,ве молиме проверете кертриџ кодови на оригиналниот касети пред да го купат. Кертриџ код преовладува додека превозот.Ви благодариме.
Соодветен Печатач Модели : За Epson Перо D78/D92/DX7000 F/DX5000/DX4050/4000/4400/4450/DX5050/DX6000 За Epson Перо DX6050/DX7400/DX7450/DX8400/DX8450/DX9400/DX9400 F За Epson Перо S20/S21 За Epson Перо SX100/SX110/SX200/SX209/SX210/SX400/SX510 W За Epson Перо SX410/SX610 FW/SX600 FW/SX205/SX215/SX105/SX405 За Epson Перо BX310 FN/BX300 F/BX3450 F/BX600 FW/BX610 FW/B40 W За Epson Перо SX410/SX510 W итн.
Во Врска Со Пакетот :
Пластична кеса+без кутија
(се продаваат поединечно во запечатен пакети )
Белата кутија, неутрална боја кутија, Клиент сопствен бренд кутија се исто така достапни,
ве молам оставете ме порака. Цената е различен!
Слики испратени за повикување само,предмет на нашите достапните производи.
Како да го Користите Компатибилни, Мастило за Печатари Epson?
1. Се сврти на печатач и да чекаат додека не приходите преку своите setup процес и на печатач главата ќе престане да се движи.
2. Притиснете го копчето "Конфигурирај" копчето на печатачот контрола подлога. Се движите низ менито додека сте го истакна "Одржување" опција. Изберете "Одржување" и тогаш изберете "Мастило замена."
3. За отворање на печатач капак целосно да пристапите на печатач за внатрешни работи, а потоа подигнете го кертриџ маска за да пристапите на печатач за касети.
4. Притиснете на мали табот на крајот на кертриџ сакате да се замени со компатибилен мастило кертриџ и повлечете го кертриџ од кертриџ држачот. Забелешка позиционирањето на кертриџ како да го отстраните.
5. Отстранување на мали пластични безбедност картичката на дното на компатибилен кертриџ и потоа се лизга во кертриџ држачот. Бидете сигурни дека тоа е ориентирана во иста насока како отстранети кертриџ. Мали електрични чип на крајот на дното или на кертриџ треба да се упатуваат кон задниот дел на печатач кога ќе се намали кертриџ на своето место.

Подробности

Тип:
мастилницата
Характеристика:
Съвместим
Цвят:
C, K, M, Y
търговска марка:
ПЪТ НА МАСТИЛОТО
Съвместим Марка:
Эпсон
Bulk Опаковка:
ДА
Състоянието на патрона:
Пълен
Боядисаната:
ДА
Съвместим Марка:
Эпсон
Номер На Модела:
T0711 BK

Те също купуват с този продукт