.

.

Голям капацитет PG-810 CL-811 касета е съвместима за Canon IP2770 IP2772 MP245 258 268 276 287 486 496 497 лесно да добавите мастило

Голям капацитет PG-810 CL-811 касета е съвместима за Canon IP2770 IP2772 MP245 258 268 276 287 486 496 497 лесно да добавите мастило

Оценки на купувача:

BGN 51.00 -5 %
BGN 53.60
Брой продукти
В магазина


Погодни за машина : Компатибилни CANON PIXMA IP2770 IP2772 MP245 MP258 MP268 MP276 MP287 MP486 MP496 MP497
Боја : црна 20ml /боја секоја 6ml
Печатење шарени, чип компјутерски тест за да се обезбеди 100% признавање машина.
Едноставен и лесен за инсталација, може да постојана циркулација и мастило
Answer : ___________________________ NOTE : мастило кертриџ е лесно да се додаде мастило,еден сет продаде,
Alll се висок капацитет мастило касети, со удар и нема удар, ако кој dou треба ве молиме оставете порака, не кажам, ние сме испорака имаат удар. ако ви треба индивидуални мастило кертриџ, ве молиме контакт со нас.
мастило кертриџ за употреба : се инсталира кертриџ пред се издише дупка над жолта тонер кертриџ ве молиме печат лента солза повторно во машина, обоени затка е додадете мастило, плус мастило отстранета пред и по мастило покрие повторно
Инструкции за инсталација
Мастило касети со користење на совети
1, по долги транспорт на мастило касети, бидејќи трнлив пат или вештачки фрлени, може да доведе до кертриџ на преградата има меурчиња, треба да се одморат додека
Време на компјутер, инсталација, ако не се брза да се користи мастило, се препорачува устата место зачувани надолу. Ако треба да се користи веднаш, може да држи касети ќе биде
Мастило штекер насилно фрлена долу неколку пати, за да се направи мастило кутија празни гас празнење, бидете сигурни дека мастило е мазна.
2, го замени со нов кертриџ, пред оригиналниот мастило кертриџ мастило од чистење на глава за печатење.
3, ако постои исклучување или недостатокот на боја, нека кертриџ во рамките на мастило кертриџ за 20 до 30 минути.
4, ако печатење проблеми сè уште постојат, според печатач користејќи прирачник за тестирање печати ја главата додека 1-3 пати печати обременето.
5, ако не признае кертриџ печатач, ве молиме да се земе од кертриџ за да ја инсталирате, ако печатач уште не работи обидете се да го рестартирате сметачот.
6, мастило исцрпени пред да ве молиме не го отстраните кертриџ од печатач.
7, печатачот е вклучен барем еднаш неделно, за да се спречи печати ја главата метеж.

Подробности

Тип:
мастилницата
Съвместим Марка:
КАНОН
Съвместим Марка:
Canon LBP
търговска марка:
РУИДЖИАКСИН
Bulk Опаковка:
No
Номер На Модела:
PG-810 CL-811
Характеристика:
Съвместим
Състоянието на патрона:
Пълен
Боядисаната:
ДА
is_customized:
Yes
Цвят:
C, K, M, Y

Те също купуват с този продукт