.

.

Висококачествено мастило касета BC-03 е съвместим с Canon 1000SP BJC-255SP BJC-265SP 1000SP 210SP

Висококачествено мастило касета BC-03 е съвместим с Canon 1000SP BJC-255SP BJC-265SP 1000SP 210SP

Оценки на купувача:

BGN 22.00 -5 %
BGN 23.20
Брой продукти
В магазина


Висок квалитет П.Н.Е.-03 мастило компатибилен кертриџ за Canon 1000 SP BJC-255 SP BJC-265 SP 1000 SP 210 SP
Боја : црна 40ml
Печатење шарени, чип компјутерски тест за да се обезбеди 100% признавање машина.
Едноставен и лесен за инсталација, може да постојана циркулација и мастило
мастило кертриџ за употреба : се инсталира кертриџ пред се издише дупка над жолта тонер кертриџ ве молиме печат лента солза повторно во машина, обоени затка е додадете мастило, плус мастило отстранета пред и по мастило покрие повторно
Мастило касети со користење на совети
1, по долги транспорт на мастило касети, бидејќи трнлив пат или вештачки фрлени, може да доведе до кертриџ на преградата има меурчиња, треба да се одморат додека
Време на компјутер, инсталација, ако не се брза да се користи мастило, се препорачува устата место зачувани надолу. Ако треба да се користи веднаш, може да држи касети ќе биде
Мастило штекер насилно фрлена долу неколку пати, за да се направи мастило кутија празни гас празнење, бидете сигурни дека мастило е мазна.
2, го замени со нов кертриџ, пред оригиналниот мастило кертриџ мастило од чистење на глава за печатење.
3, ако постои исклучување или недостатокот на боја, нека кертриџ во рамките на мастило кертриџ за 20 до 30 минути.
4, ако печатење проблеми сè уште постојат, според печатач користејќи прирачник за тестирање печати ја главата додека 1-3 пати печати обременето.
5, ако не признае кертриџ печатач, ве молиме да се земе од кертриџ за да ја инсталирате, ако печатач уште не работи обидете се да го рестартирате сметачот.
6, мастило исцрпени пред да ве молиме не го отстраните кертриџ од печатач.
7, печатачот е вклучен барем еднаш неделно, за да се спречи печати ја главата метеж.
8, кертриџ по отворањето, користете нагоре во рок од 6 месеци, со цел да се обезбеди најдобри печатење ефект.
топло прашува : Многу modesl, бидејќи чип не може да се ресетира, и другите да го запре купувачи од користење на компатибилен мастило кертриџ, печатач ќе се понекогаш намерно побарано мастило количина е малку и може да ја испечатите, и така натаму и така натаму (без фабрика за производство на овој вид на компатибилен мастило кертриџ има совет), на врвот не влијае на било печати, ве молиме да се увери дека употребата.

Подробности

Тип:
мастилницата
Съвместим Марка:
КАНОН
Съвместим Марка:
Canon LBP
търговска марка:
РУИДЖИАКСИН
Номер На Модела:
БК-03
Bulk Опаковка:
No
Характеристика:
Съвместим
Състоянието на патрона:
Пълен
Цвят:
K
Боядисаната:
ДА
is_customized:
Yes

Те също купуват с този продукт