.

.

Съвместими флуоресцентни червени 621-1 620-1 пощенски метър мастила за Pitney Bowes DM400 DM500 DM525 DM550 DM575 пощенски метър

Съвместими флуоресцентни червени 621-1 620-1 пощенски метър мастила за Pitney Bowes DM400 DM500 DM525 DM550 DM575 пощенски метър

Оценки на купувача:

BGN 52.80
Брой продукти
В магазина

Производителот Дел Бр. : 621-1 620-1
Боја : Флуоресцентно Црвено
Должност Циклус : Прибл. 11,100 впечатоци
Тип На Производ : Мастило Кертриџ
Овој објект е гарантирано да работат во следниве принтери :
Pitney Bowes DM400 мастило касети
Pitney Bowes DM425 мастило касети
Pitney Bowes DM475 мастило касети
Pitney Bowes DM500 мастило касети
Pitney Bowes DM525 мастило касети
Pitney Bowes DM550 мастило касети
Pitney Bowes DM575 мастило касети
Компатибилен Флуоресцентно Црвено Pitney Bowes 621-1 620-1 Мастило Кертриџ
На компатибилен Флуоресцентно Црвено Pitney Bowes 621-1 620-1 мастило кертриџ може да се користат како поевтина алтернатива на оригиналната верзија. Оваа компатибилен кертриџ може да го замени Pitney Bowes 621-1 620-1 кертриџ и да добијат ист големи резултати по значително пониска цена. Компатибилен со мастило кертриџ работи со вашиот franking машина да се достави свежи, јасни поштенски впечатоци за професионален изглед mail.
Ако ви треба купи повеќе предмети,ве молиме да користите количка.
Нашите техничари ангажирани во печатач резерви биле повеќе од 15 години, Ако имате за печатач материјали или печатач прашања, Молам контактирајте ме, Ние сме многу gald да ви помогнат!
Забелешка : Ние ќе испрати преку Fed Ex/DHL/EMS случајно ,Ако имате посебни барање за превозот метод,pls не информирате и да го оставите порака кога ќе го поставите цел за што и да ни кажете каква причина.Инаку ние ќе ги следиме нашите сопствени мислење ако без вашиот потсетам. И ние сме исто така, не е одговор за било царинска такса. Ви благодариме за вашиот љубезно разбирање!

Подробности

Тип:
мастилницата
Характеристика:
Съвместим
Цвят:
Друго
търговска марка:
Клдинк
Bulk Опаковка:
ДА
Състоянието на патрона:
Пълен
Боядисаната:
ДА
Номер На Модела:
621-1
Съвместим Марка:
Питни Боуз
Номер На Производителя.:
621-1
Цвят:
Флуоресцентно Червено
Обемът на:
69 мл
Опаковка:
1 касета / кутия
Доставка:
1-2 работни дни
Наличност:
В наличност
В сравнение с:
Pitney Bowes DM400 DM500 DM525 DM550 DM575 пощенски метър

Те също купуват с този продукт