.

.

Съвместим тонер касета Impressoras Принтер Oki C5300 C5350, резервоарът тонер за принтер OKI data C5300n C5300dn C5300dtn, 4*Цвят

Съвместим тонер касета Impressoras Принтер Oki C5300 C5350, резервоарът тонер за принтер OKI data C5300n C5300dn C5300dtn, 4*Цвят

Оценки на купувача:

BGN 172.80
Брой продукти
В магазина


Benzi Color
БОЈАТА ТОНЕР&COLOR КЕРТРИЏ СНАБДУВАЧ
ЗА ЛАСЕРСКИ ПРИНТЕРИ & ДИГИТАЛНИ ПРЕПИШУВАЧ ЧИП ВО КИНА!
Benzi Color Нашиов Пазар
Ласерски кертриџ чип Копир кертриџ чип Боја тонер во прав
КОМПАТИБИЛЕН ТОНЕР ЧИПОВИ се Погодни за
ЗА HP SAMSUNG XEROX КАНОН TOSHIBA RICOH ЛЕНОВО КОНИКА MINOLTA
ЗА OKI LEXMARK EPSON DELL ОСТАР ИЗВЕШТАЈ KYOCERA
Benzi Color детали за Производот
Основни Детали Тип : Тонер Чип Или Тапан Чип Бренд Име : BENZI Број на Модел : C5300/C5350 Ласерски Печатач Место на Потекло : GUA,Guangdong, Кина, Кина (Копно) Компатибилен Бренд За Okidata Држава : Ресетирање на Тонер за Испорака : од страна на море/ер/DHL/Федекс/EMS Компатибилен : 100% Компатибилен Гаранција : во рок од 18 месец Пакување : неутрален или Бренд пакет или прилагодено Стандард : SMTC&ISO9001
Компатибилен Тонер Чип Refilling Тонер За OKI C5300/C5350 , Ласерски Печатач Кертриџ
Компатибилен Бренд
Боја : C ,M,Y,K
Страница Принос : c,m,y,k (K=1000)
42127404-42127403-42127402-42127401
42804516 42804515 42804514 42804513
Црна (над 3000 страници на 5% страница покриеност А4)
Цијан (над 3000 страници на 5% страница покриеност А4)
Магента (над 3000 страници на 5% страница покриеност А4)
Жолта (над 3000 страници на 5% страница покриеност А4) многу=4 PCS=1 C+1 M+1 Y+1 BK Или Било која Боја Тонер Ви Треба ! За Oki Печатач :
C5100/C5150/C5200/C5250/C5300/C5400/C5450/C5510/C5540 MFP
................................................................. Пакување & Испорака Пакување Детали : 1. Картон торба 2. Неутрални или Benzi 3.individuation labels Испорака Детална : 3-7 дена по уплатата примена
.................................................................... Ова е слика поврзани со овој производ :
..............................................................................................
........................................................................................
Benzi Color Зошто Да Изберете Нас
A. Означени надолу цена : Ние сме професионален ласерски чип, тонер во боја, OPC и други печатач потрошен материјал снабдувач. ние фабрика производство, избегне каква било средината препродажба стапка.
Б. Строга контрола на квалитетот : повторува тест - Неколку подобрувања кога во процесот на R&D, неисправни процент :
C.

Подробности

Тип:
Тонер Касета
Характеристика:
Съвместим
търговска марка:
Цвят Сиго
Bulk Опаковка:
ДА
Състоянието на патрона:
Пълен
Номер На Модела:
C5300/C5350
Съвместим Марка:
Бензиколор
Съвместим Марка:
Цвят Сиго
Код На Тонер:
Тонер-Касета Okidata 42804516 42804515 42804514 42804513
Модел Принтер:
За Oki C5300 C5300N C5300DN C5300DTN

Те също купуват с този продукт