.

.

Подгонянная Лаборатория GG-17 borosilicate стъкло дистиллятор 30l водна баня ротационен изпарител

Подгонянная Лаборатория GG-17 borosilicate стъкло дистиллятор 30l водна баня ротационен изпарител

Оценки на купувача:

BGN 6035.20
Брой продукти
В магазина


Опис На Производот
Xingyang Kori Инструмент Фабриката е производство на Вакуум Ротари Испарувачот, со различна големина на 1 L,2 L,3 L,5 L,10 L,20 L,30 L,50 L
Експлозија доказ е задолжително за 10 L,20 L,30 L и 50 L
Ротари испарувачот е уред што се користи во хемиските лаборатории за ефикасно и нежно отстранување на растворувачи од примероци со испарување. Тоа главно се користи во медицината, хемиски инженеринг, biopharmacy индустрии за концентрација, crystallization, сушење, одделување и растворувач за обновување, особено погоден за концентрираат и да се прочисти висока температура лесно да се распаднат материјал.Ротари испарувачот има предности на големи контакт област, висока испарување ефикасна, лесно да се справи со, ниско ниво на бучава, добро запечатување перформанси.
Технички Податоци
Главни Карактеристики
1. Растворувач-отпорни PTFE и Viton дихтунзи, обезбедување долго време на работата.
2. ПИД температура контролер обезбедува прецизна контрола на температурата се одржува.
3. Силна & Трајни Нерѓосувачки челик рамка , од не ' Рѓосувачки челик 304 материјал.
4. Висок Borosilicate GG3.3 со единствен дебелина со добри перформанси во физички и хемиски својства.
5. Лесно, прав-напред визуелна работа со дигитални брзина и температура на екранот.
6. Посебни запечатување структура и запечатување материјали со висока отпорност на корозија.
7. Лесно да се инсталира и да се расклопуваат, лесен за ракување&одржување.
Детални Слики
Производ Серија
Работилница Пакување & Испорака

Подробности

Класификация:
Лабораторни Термостат Уреди
търговска марка:
KRYQCN
Тип Штепсельной Вилици:
штепсельная вилица САЩ
Напрежение:
220V
Номер На Модела:
RE-3002
Име:
30л водна баня ротационен изпарител
Въртящата колба:
30л
Основните видове приложения:
Фармацевтика, Биотехнологии, химия, косметология
Са подбрани колба:
10л
Скорост на въртене:
120 об / мин
Степента На Вакуум:
0,098 Mpa
Стъкло:
Висок Боросиликат GG3. 3
Топлинна мощност баня:
6000W
Максимална температура:
200 градуса по Целзий
Пакет:
дървена кутия

Те също купуват с този продукт