.

.

Модерният led, с монтиран на стената лампа 10W home decoration wall light за дневна черен стенен монтаж аплици супер тънък лампа яркост

Модерният led, с монтиран на стената лампа 10W home decoration wall light за дневна черен стенен монтаж аплици супер тънък лампа яркост

Оценки на купувача:

BGN 45.00 -6 %
BGN 47.84
Брой продукти
В магазина


Модерната LED ѕид светилка 6 W дома декорација ѕид светлина за дневна соба алуминиумски ѕиден sconce Супер светла за осветлување тела
Предмет Тип : Ѕид Светилка Извор на Светлина : Led Epistar Влезен Напон(V) : AC 85-265 V 50 Hz/60 Hz Светилка Моќност(W) : 10 Вати Фактор на Моќ : 0.9 Светилка Прозрачна Флукс(lm) : 1000 Светилка Прозрачна Ефикасност(lm/w) : 100 CRI (Ра>) : 85 Зрак Агол : 60 Степени Температура на Бојата(УПТ) : Топло бела(3000 K)/ Ладно бела(6000 K) Водоотпорен : IP20 Работниот Живот(на Час) : 30000 Гаранција(Години) : 3 Заврши боја : Црна Песок Големина : L150*H150*Ex45mm Место на Потекло : Guangdong, Кина (Копно) За нас и Производи : Овие предмети се тешко да се опише попрецизно,големини и Бои може да изгледаат различно на лице од тука. Поради разликите во следи, ние не може да биде одговорен за варијации во боја помеѓу актуелната кристал и вашиот екран. За нас : Сите наши производи are100% вистински,Кристали познати за беспрекорна worksmanship,прецизно сечење и јасност се нудат тука. Ние нудиме најдоброто.Ќе земе како многу гордост во сопственик на нашите производи, колку се земе во понудата на итто вас. ние се стремиме да понуди одлична услуга на клиентите,безусловна квалитетот на производот во неспоредлив цени и сеуште секојдневно,ние продолжуваме да се обидат да се направи вашата шопинг искуство со нас .Ние сме отворени од 7 дена од 11 часот до 7pm(est).Ние ќе одговориме на сите ваши прашање ако имате било.Можете да ни e-mail. За превозот : ние ќе ги остават на следење на број на вашата нарачка кога имаме испраќаат пакетот ,можете да го добие и да се провери вашиот пакет по 24 часа (Бидејќи тоа willtake околу 24 часа за испорака компанија за да испратите проверка на информации на своите веб ). Можете да ги пратите пакет по курирска компанија линк : ние ќе наплаќаат дополнителни превозот бесплатно ако вашата локација е оддалечена или ние ќе ги користите другите испорака начин. За По Продажбата На Услугата : 1.Кога ќе го примите пакетот ,ве молиме да се отвори пакетот и да ги проверите сите ставки се работи во добра состојба пред да потпишете .

Подробности

Цвят На Абажура:
Пясък черен
Мощност:
10W
Цветна Температура:
Топло бяло (2700-3500 До), Студено бяло(5500-7000 до)
Тип Елемент:
Стенни Лампи
търговска марка:
Farito
Тип На Сянка:
Матирано Стъкло
Брой източници на светлина:
1
Цвета На Купето:
Черен
Номер На Модела:
JYB79055-10W
Стил:
Модерен
Характеристики:
Led монтиран на стената лампа супер тънък
документ:
RoHS, UL,CCC, CE
Материал На Корпуса:
Желязо
Зона Осветление:
5-10 кв. м
Напрежение:
90-260V,220V,110V
Техника:
Боядисаната
Има Ли Електрически Крушки В Комплект:
ДА
Приложение:
Антре, Кухня, Спалня,Трапезария,Кабинет
Посоката На Сянката:
Up
Използването на:
Празник
Материал:
Стъклен Камък
Тип Инсталация:
Стенен Монтаж
Източник На Светлина:
Led лампи
Гаранция:
3 години
Източник На Захранване:
AC
Дали диммируемым:
No
Базов Тип:
Интегрируйте Led
Тип На Ключа:
Ключа няма
Размери:
L15*H150*EX45mm
Крушки:
Интегрируйте Led 10W (включване)

Те също купуват с този продукт