.

.

безплатна доставка на 10 м водоустойчив високо напрежение LED Grow Light, 220 В 5050 червено синьо райе 4: 2,5:1 Аквариум оранжерия завод лентата на светлина

безплатна доставка на 10 м водоустойчив високо напрежение LED Grow Light, 220 В 5050 червено синьо райе 4: 2,5:1 Аквариум оранжерия завод лентата на светлина

Оценки на купувача:

BGN 119.84
Брой продукти
В магазина


Големина : W1.2cm x T0.4cm
Емитуваат Боја : Црвена+Сина
Црвено : Сини = 4 : 2/5 : 1
Должина : 10 M
Заштита го Оценувате IP65
Работен Напон : 220 VAC
LED Количина : 60leds/m
Агол На Гледање : 120°
Wattage : 12 W/метар
Бранова должина : Црвена 630-660nm; Сино : 465-470nm
Cuttable 1 метар
Апликации : Растително ткиво култура , зеленчук одгледување, хортикултура и индустриски seedling и aerospace еколошки животот системи за поддршка.
Ние нудиме моќ corder со Rectifier (од 220 Vac да 220 VDC) бесплатно со секој 10meters. Зголемената клипови се исто така бесплатно .
Ако ви треба 110 V верзија или прилагодено должина ,ве молиме контактирајте со продавачот
Плаќање :
1. Ние прифаќаме сите средства на плаќање али-експрес одобрени.
2. Ве молиме да ја плати во рок од пет дена по поставување на цел, или контактирајте со нас
со детали.
Превозот :
1. Објектот ќе биде предаден во рок од 10 работни дена по вашата исплата завршен.
2. Ние брод на светот, Испорака метод : од Кина пост, EMS, DHL,FEDEX или UPS.
како и обично, ефикасна испорака е од Кина Пост(7-15 дена).
3. Ве молиме имајте на ум дека понекогаш обичај ќе го одложи пакет за инспекција.
Ве молиме да контактирате со нас, прво за статусот на пратката пред повратни информации.
4. Се враќа правило : 7 дена размена, купувачот плаќа врати превозот.
5. Сите 5 ѕвезди повратни информации е многу важно за нас, Па Ако некоја причина не сте задоволни
или незадоволни со мојот производ, ве молиме контактирајте со нас пред да замине повратни информации,
ни даде шанса да slove проблем, ви благодарам.
Повратни информации :
1. Вашето задоволство е наша крајна цел;
2. Ве молиме слободно контактирајте со нас во секое време , било какви прашања.
Ние ќе се обидеме потрудиме да ви помогне;
3. Ако не сте задоволни со нашата служба,
ве молиме да го оценувате детали за трансакцијата и ни остави позитивен фидбек.
Ние ќе го прават истото за вас. Ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас прво,
ние ќе работиме со вас да ги реши сите проблеми.
Ако имате било какви прашања или потреби,ве молиме не двоумете се да ни e-mail.

Подробности

Цвят:
R4B2, R5B1
Мощност:
11-15W
Тип Елемент:
Стриптийз
Напрежение:
220V
документ:
CE, RoHS
Случай:
Градина
Модел led чип:
SMD5050
Брой Led/M:
60 бр/м
Източник На Захранване:
AC
търговска марка:
Простора отворен само
Вид на уплътнението:
SMD
Средният живот (ч):
50000
Цветна Температура(K):
Р и Б
Консумирана мощност (W/m):
11.52 W/m
Марка led чипове:
Эпистар
Производство На Електроенергия:
Винаги Е Включен
Номер На Модела:
LSS-PG-60-IP65-220
Водоустойчив:
ДА
Технически характеристики (светли мъниста / м):
60
Ширина:
10mm
Гаранция:
2 години
Цвят:
Р и Б
is_customized:
Yes
силата на:
12w/m
Цветна Температура:
5000К

Те също купуват с този продукт