.

.

10W LED Aquarium plant growth lamp, E27 E14 GU10 Blue & White & Green за осветление на аквариума с водни растения и корали светлини

10W LED Aquarium plant growth lamp, E27 E14 GU10 Blue & White & Green за осветление на аквариума с водни растения и корали светлини

Оценки на купувача:

BGN 6.00 -49 %
BGN 11.68
Брой продукти
В магазина

Опис
Внимание :
Ако сте клиентот од руската Федерација , ве молиме кажете ни го вашето целосно име во македонски форма, така што ќе може да ја испратите вашата стока успешно. Според правило во руската Федерација,примачот не може да се добие на стоки, без име и презиме. Ви благодариме.
Спектрален опсег ефекти врз растенијата физиологија :
280nm ~ 315nm влијанието на морфолошките и физиолошките процеси се минимални
315 nm ~ 420nm хлорофил апсорбира помалку влијание photoperiod ефект, спречување на матични издолжување
420 nm ~ 500nm (сино) хлорофилот и каротеноиди, кои се апсорбира најголем дел, најголемо влијание на фотосинтеза
500 nm ~ 620nm боја апсорпциона стапка не е висока
620nm ~ 750nm (црвено) хлорофил апсорпција "висок", има значајно влијание на фотосинтеза и photoperiod ефект
750nm ~ 1000nm апсорпциона стапка, да се стимулира клеточната издолжување, влијанието на цветни и семе ртење
> 1000nm претворена во калории
1) Спецификација На Производот :
· Предмет : Brand New Epistar 10 W LED светилка аквариум
· Оптика : Средно Во Брак Дијамант Леќа
· LED Чипови : 2 W Epistar
· LED Кол : 5pcs
· Влезен Напон : AC85-265 V
· Lumens : 800lm
· Спектар : Бела : 6000~6500k ; Сино : 450~465nm ;
· Животниот век : 30000hours
· База Тип : E27, E14, GU10
· Тежина : 0.10 kg
2) Карактеристики на Производот : на Енергија Заштеда на Електрична енергија со Повисоко ниво на Ефикасност. 1 W LED може да го замени 3 W HPS,се КРИЕШЕ,МЗ, Блескаво & Халоген Светилка Длабоко Кралската 450nm Blue + Интензивна 6500k White кои се неопходни & критични за коралниот гребен риба расте. Тие се добри во симулира месечината & бел ден Коралниот Гребен како длабоко боја – 450nm Blue , што е за zooxanthella е фотосинтеза давање на хранливи материи, храна & колорит Совршен за аквариум, риба резервоарот, коралниот гребен резервоарот затворен .. и монтажа Додатоци дојде со светилки за вашиот лесно изградба на Аквариум Систем Совршен за мали Расте Кутија,Расте Шатор,DIY Хидропоника,Бонсаи,Градина.. итн Удобно, Хуманистички & Високо-вршење
Повеќе детали :
Сина(450~465nm) и Бело(6000~6500k) Зелена(520nm~525nm) комбинација може да обезбеди многу удобно осветлување на животната средина за аквариум суштества , може да се подигне корални гребени : nona корали , пико гребен, слатководни риби и saltwater риби со оваа LED аквариум светлина , која може да врши многу добра и outperformance традиционалните LED аквариум светла .

Подробности

Цвят:
E27, E14, GU10
Тип Елемент:
Растат Светлини
документ:
CE, RoHS
Номер На Модела:
005а
търговска марка:
Клод
Материал На Корпуса:
Алуминий
Източник На Захранване:
AC
Ширина:
4.7cm
Гаранция:
1 година
Източник На Светлина:
Led лампи
Дали диммируемым:
No
Дължина:
6.5cm
Характеристики:
Аквариумная лампа за отглеждане на растения
Напрежение:
85-265V
Спектрални дължина на вълната:
Синьо (450-465nm), Бял (6000-6500k)
Вид на притежателя на лампи:
E27, E14, GU10
Дължина:
7.5cm
Номер На Модела:
10W-BW-002
Гаранция:
1 година
Източник На Светлина:
Led лампи
Дали диммируемым:
No
Материал На Корпуса:
Алуминий
документ:
CE, RoHS
Напрежение:
AC 85-265V

Те също купуват с този продукт