.

.

Супер тънък лайтбокс, ултратънък лайтбокс

Супер тънък лайтбокс, ултратънък лайтбокс

Оценки на купувача:

BGN 456.00
Брой продукти
В магазина


Супер-тенок lightbox ,Ултра-тенки lightbox :
I. Детали :
1.Snap отворена рамка,акрилик панел светлина,дури и светлина дистрибуција
2.Дебелина : 28mm,многу рамка боја е aviable
3.Led инсталација,висока осветленост,ниско ниво на одржување.
4.Led светлината кутии се за ВНАТРЕШНА УПОТРЕБА.
II : Спецификации :
*12 volts DC напојување
*Led Светилка illuminance : Повеќе од 3.000 MCD
*Супер бела Лер (12v DC Адаптер)
*Led Светилка живот - 80,000 часот.
III.
1.Заштеда на трошоци : заштедете повеќе од 90% во потрошувачката на енергија во споредба со конвенционалните флуоресцентни светилки
2. Слим & Стилски : Тенок & компактен дизајн кои се движат од како тенок како .18mm дебелина - се приспособат за простор ограничувања
3. Како User-Friendly : Лесна инсталација, Погодност,Лесно во сликата се менува и Преносни.
4.Safe
IV. Меѓународни враќа : се Врати превозот и начини е на трошок на купувачот и одговорност.Објектот мора да се врати безбедно спакувани во оригинално пакување.Ве молиме да не информирате пред да се врати каков било објект.
IIV.Гаранција : 12 месеци од денот на приемот на вашиот предмет.Гаранција покрива само електрични компоненти што се led осветлување и адаптер и не може да ги покрие сите делови кои се предмет да носат и солза од нормална употреба.

Подробности

Тип Елемент:
Led модули
документ:
CE, FCC, RoHS, UL
Напрежение:
12V
Дължина:
can be customed
Характеристики:
висока яркост
Височина:
смогите да бъде customed
Ширина:
25MM
Номер На Модела:
CQ-068
Размер На Рамката:
357ммх480мм
Размера на зоната на осветяване:
297ммх420мм
цвят на рамката:
Сребро
Източник На Светлина:
Бели led светлини
Гаранция:
12 месеца
Стил:
Стенен монтаж
Адаптер за стандартен:
ВЕЛИКОБРИТАНИЯ AU САЩ ЕС

Те също купуват с този продукт