.

.

5m DC12V 60leds/m 20pcs ws2811 ic/meter (20пикселей) led digital strip; IP33;non-waterproof

5m DC12V 60leds/m 20pcs ws2811 ic/meter (20пикселей) led digital strip; IP33;non-waterproof

Оценки на купувача:

BGN 48.00
Брой продукти
В магазина


Најдобар продавачот на производот и тестиран од страна на пазаротws2811 Дигитални Програмабилни LED Лента.
Секој 3 LED програмабилни и cuttable, Ширина : 10мм-Помал напон пад, подобар дисипација на топлина.
Спецификации
Smd 5050 rgb led лента ws2811
Влезен напон : .......DC12v;
Моќност : ............14.4 вати/метар, 72watt/тркалаат;
LED ресурси : .......Висока осветленост 5050 RGB;
П'ty на LED : ........60leds/метар, 240leds/ролна, секој 3 LEDs одделно контролира
IC Тип : ...........ws2811 IC;
П'ty на IC : .........20 IC/метар (1 IC дискови 3led чип);
Пиксели : .....20/метар;
Теренот : .............16.6 мм(1000/60);
Сива скала : ........256;
Битови/боја : ..........8-битови/секоја боја;вкупно 24 битови за RGB
FPC големина : ..........Ширина : 10мм, Високи : 2,5 mm;
FPC боја : .........бела
Заштита го оценувате : ..... не-водоотпорен,IP33
Бои : ............Полна боја RGB, сон боја се менува;
Cuttable : ...........секој 3 LEDs cuttable;
Пакет : ..........5meters/ролна во анти-статички торба.
Систем За Контрола
Компатибилен со Arduino и DMX512.
Инсталација
3 M селотејп за IP40 и IP65;
3 M селотејп или Силиконски ИГ-К и завртка за IP67;
Силиконски ИГ-К и завртка за IP68.
Ws2811 ic чип главниот спецификации :
Излезна порта за компресија 12 V.
Изградена во stabilivolt, Само додадете отпорност на IC VDD нозе кога под 24 V напојување.
Сивото ниво 256 може да се прилагоди и скенирање фреквенција не помалку од 400 Hz/s.
Изградена во сигнал преобликување коло,по бран преобликување на следното возачот, обезбеди бран-форма нарушување не се акумулира.
Вградениот електричен ресетирате коло и моќ изгубени resetcircuit.
Cascading порта за пренос на сигналот со една линија.
Било кои два точка на оддалеченост повеќе од 10m пренос на сигналот без никакви increasecircuit.
Кога refresh стапка е 30fps, ниска speedmodelcascade број се не помалку од 512 поени, со голема брзина владата не помалку than1024 поени.
Испраќање на податоци со брзина до 400 Kbps и 800 Kbps два модели.
Општ опис
На WS2811 е 3 излезни канали посебно за LED драјвер колото. Тоа внатрешни вклучуваат интелигентни дигитални portdata latch и сигнал преобликување засилување вози кола.

Подробности

Отделят Цвят:
Различно
Тип Елемент:
Стриптийз
търговска марка:
РИТА ВЕЛА
Марка led чипове:
Эпистар
Средният живот (ч):
5000
Модел led чип:
SMD5050
Водоустойчив:
No
документ:
CCC, CE, FCC, GS, RoHS
Напрежение:
12V
Случай:
дневна
Източник На Захранване:
DC
Вид на уплътнението:
SMD
Консумирана мощност (W/m):
11.52 W/m
Брой Led/M:
60 бр/м
Номер На Модела:
RA-ивица-2811-60-12v-IP33
Технически характеристики (светли мъниста / м):
60
is_customized:
Yes
Мощност:
72

Те също купуват с този продукт