.

.

Безплатна доставка 3M 200MP тиксо предаване 468MP за печатни платки LED / LCD 10mmX55M / roll

Безплатна доставка 3M 200MP тиксо предаване 468MP за печатни платки LED / LCD 10mmX55M / roll

Оценки на купувача:

BGN 25.44
Брой продукти
В магазина


3 M високи перформанси акрилик лепило 200 MP е популарен избор за графички прилог и menbrane switch апликации
Јасност (практично бесплатно на пареа содржини кои најчесто се наоѓаат во лепила произведени од страна на традиционалните растворувач слој техника). Одлична висока температура перформанси како и одлични сила на смолкнување (кој ги минимизира работ кревање и пропаѓање на делови). Одлична отпорност на груби средини; ова лепило може да издржи нота на органски растворувачи, слаби киселини и бази и солена вода, чистење решенија, germicidals, дезинфектанти кои, масла, итн. Покрај ова, се врши и по изложувањето на влажна и топла/ладна циклуси. Обезбедува некои првични repositionability кога поврзување со пластични делови (не метал) кој им овозможува на графички делови да биде укината и repositioned ако првичните усогласување е неточна. Оваа лепило семејството е предвидено со голем број на лагер конфигурации за да се помогне да се обезбеди одлична процесот флексибилност
10mm X55 M/тркалаат 1roll /пакет
Долгорочно поврзување на графички плочките со имиња и облоги ("подземни" печатени поликарбонат или полиестер) да метал и висока површинска енергија пластика во aerospace, медицински и индустриска опрема, автомобили, апаратот и електронските пазари. Сврзување метал плочките со имиња и оценка плочи во aerospace, медицински и индустриска опрема, автомобили, апаратот и електронските пазари Сврзување графички облоги за мембрана прекинувачи и за сврзување на целосно префрлање на опремата површината. Висока брзина на обработка на делови во медицински, телекомуникации и електроника пазари (медицински компоненти, трајни етикети, флексибилни кола). Ламиниране да индустриски пени за ротари умре сечење на мал дихтунзи за индустриски и електроника пазари.
Ние прифаќаме Зачувам и T/T, и други методи, pls контактирајте со нас. Увозни давачки, Даноци трошоци не се вклучени во itemi цена или на превозот обвиненија, тие се купувачот responsibity. Ние ќе испрати пакет со ниска вредност, и го направи она што можеме да направиме за да им помогне на преку сопствени грешки
Вашата цел ќе биде предаден од Кина, воздухот пост, зема нормално 20-35 дена.

Подробности

Тип:
Лента
is_customized:
Yes
Направи си Сам пособия:
Металообработване
Номер На Модела:
3M 468МП

Те също купуват с този продукт