.

.

Гарантирано 3М полиимидная на филмова лента за прилагане на высокотемпературного

Гарантирано 3М полиимидная на филмова лента за прилагане на высокотемпературного

Оценки на купувача:

BGN 14.86
Брой продукти
В магазина

Спецификација :
Дебелина : 0.07 mm
Големина : 12.7mm X33 M/тркалаат Опис на Производот : 3 M electrial лента 98 C-1 е 1-мили polyimide поддршка со силиконски лепило. Тој е дизајниран за висока температура апликација се користи на калеми, кондензатори и жица barness Апликација Идеи : Се користи за висока температура електрични апликацијата во која тешка, тенка изолација материјал е потребно за завиткување калеми, трансформатори, кондензатори и жица темперамент. Тоа е исто така се користи во печатени коло собранието како бран лемење маскирање лента. Слики Детали

Подробности

Тип:
Лента
is_customized:
Yes
Направи си Сам пособия:
Електрически
Номер На Модела:
3M 98C-1

Те също купуват с този продукт