.

.

Самонагревающаяся терапия колан лумбална подкрепа болка инфрачервен масажор магнитен заден еластична превръзка подкрепа регулируема стойка колан S/M/L

Самонагревающаяся терапия колан лумбална подкрепа болка инфрачервен масажор магнитен заден еластична превръзка подкрепа регулируема стойка колан S/M/L

Оценки на купувача:

BGN 1.00 -37 %
BGN 1.58
Брой продукти
В магазина


Lumbar Поддршка Болка Massager Инфраред Магнетни Назад се Подготвуваат за Поддршка на Само-греење Терапија Половината Појас Прилагодливи на Телото Појас
Карактеристики :
Поддржува по должината на ' рбетот за да обезбеди стабилност на оние кои страдаат од болки во грбот.
Магнети за да се зголеми протокот на крв.
Ублажување на болки во грбот со намалување на притисокот.
Neoprene задниот панел за топлина и за компресија.
Vented и дише еластична страничните панели.
Описи :
Прилагодливи и удобно.
Стратешки поставени магнети за помош со болка.
Професионално дизајниран, може да се прилагоди на посакуваното ниво на комфорт и поддршка со помош на висок квалитет на сврзувачки елементи.
Спецификации :
Материјал : Neoprene
Боја : црна
Големина : S, M,L
Големина Вкупна Должина
S 85cm/33.46 инчен
М 100cm/39.37 инчен
L 105cm/41.34 инчен
Пакет Се Вклучени :
1 x Авто-греење Терапија Половината Појас
Забелешки :
1.Вистинска боја на објектот може да биде малку поинаков од сликите кои се прикажани на веб-сајтот предизвикана од многу фактори како што се осветлувањето на вашиот монитор и светлина од светлината.
2.Ве молиме овозможи мало отстапување за мерни податоци.

Подробности

Размер:
Multi Size SML, Small, Medium, Large
Тип Елемент:
Скоби И Бандажи
Ефект:
Грижа За Костите
Номер На Модела:
Колан самонагревающейся терапия
търговска марка:
relcare
Материал:
неопрен
Цвят:
Черен
Размер:
S, M,L
Размер S дължина:
85 см/33,46 инча
Размер М дължина:
100 см/39,37 инча
Размер L дължина:
105 cm / 41.34 инча
Функция 1:
Опорна точка по протежение на гръбначния стълб осигуряват стабилност при болки в кръста
Функция 2:
Магнити помагат за увеличаване на притока на кръв
функция 3:
Да се улесни болки в кръста, намаляване на налягането.
функция 4:
Неопреновая на задния панел за топлина и компресия
Функция 5:
Вентилирани и дишащи ластични странични панели

Те също купуват с този продукт