.

.

Vector optics лов 6-24x50 E Clear Riflescope с функцията за заключване на страничните фокус кули fit .223 .308 Калибър 12 Ga Безплатна доставка

Vector optics лов 6-24x50 E Clear Riflescope с функцията за заключване на страничните фокус кули fit .223 .308 Калибър 12 Ga Безплатна доставка

Оценки на купувача:

BGN 264.00
Брой продукти
В магазина


Вектор Култура
Вектор Оптика Лов 6-24x50 E Јасно Riflescope со Страна Фокус Заклучување на Функцијата Одбранбените одговара .223 .308 12 Ga Калибар Бесплатен Превозот
Долго Око Олеснување, 30мм Monotube Тешки
Зелено и Црвено Осветлување
Страна на Паралаксата Корекција Мин во 15 Метри
Остри Јасно, Новиот ПРАТЕНИК Reticle и Тактички Одбранбените со Функција за Заклучување
Производ Слики
Производ Descrption
Зголемување 6-24x Цел Леќа Кол 50mm Окуларни Кол 44mm (1.7 инчи) Окуларни Должина 67mm (2.6 инчи) Излез Ученик 2.1-8.3 mm вкупна должина 385mm (15.1") Тежина (нето) 755g (26.6 Унца) Око Олеснување 80-100mm (3.1-за 3,9 Инчи) FOV (@100yds) 0.49-3.9° FOV ([email protected]) 4.3-16.5 Reticle ПРАТЕНИК reticle Кота Спектар ± 25 MOA Windage Спектар ± 25 MOA Број на Леќата 12 парчиња Растојание меѓу цел леќа дел и средниот бедем 60mm (2.4 инчи) Должина на средниот бедем дел 61mm (2.4 инчи) Оддалеченост помеѓу средниот бедем делови на моќта прстен 40mm (1.6 инчи) Оптички Слој Целосно Мулти дијамант обложени, остар јасно
Страна на тркалото на паралаксата обемот дизајнирани за софистицирани стрелецот да се постигне високо прецизни, Мин во 15 Yards
Stepless светлината зелена и црвена осветлување систем
30мм monotube
Шок доказ, вода доказ, магла доказ (Азот очистен)
Висок квалитет на алуминиум во трајни црна мат финиш
Функција 1/8 М О директен висока прст windage и височина одбранбените корекција
Бедем за заклучување на функцијата : притиснете надолу за да го заклучите без кликнете на движење
Брзо се фокусира окуларот на окуларна леќа на вредноста (диоптрија надомест -2.5 dpr на +2dpr)
Слободно Монтирање вклучени : 30мм weaver (default (вообичаено) или dovetail планината, флип-up капи и саќе филтер sunshade итн.
Зошто Вектор
V arious : различни производни линии,еден-чекор услуги.Riflescope,Црвена точка поглед,Ласерски,Планината Прстен и така натаму
E xperience : повеќе од 10 години повеќето професионални искусни во лов & снимање поле
C ustomized : Ние може да се направи ОЕМ и ODM ,задоволни со вашиот било барања
Т ' рѓа,Ние сме исклучително почестен што сте избрани од нас, ние сме убедени ќе биде вашиот живот saver.

Подробности

търговска марка:
VECTOR OPTICS TAC
Тип:
Пушка
Функция:
Обектив
Номер На Модела:
Вдлъбнатина-14

Те също купуват с този продукт