.

.

10шт нов карбид ПХБ CNC гравиране cnc рутер V бита 90 deg 0.2 mm HUHAO # J3. 9002

10шт нов карбид ПХБ CNC гравиране cnc рутер V бита 90 deg 0.2 mm HUHAO J3. 9002

Оценки на купувача:

BGN 18.00 -43 %
BGN 31.84
Брой продукти
В магазина


10pcs Нови Карбид PCB CNC Гравирање Машина Рутер V Битови 90 Сте 0.2 мм
Бесплатен Превозот
Ако ви се работат или одржување на CNC или PCB машини, бидете сигурни дека ќе не снема на гравирање битови со овој пакет од 10 V облик, на 90 Степен 0.2 мм карбид замени.
Спецификации :
- Обликот : V
- Диплома (2a) : 90
- Материјал : карбид
- Месо тело дијаметар (D) : 3.175 mm(1/8 инчи)
- Сечење на работ дијаметар (d) : 0.2 мм
(Ние, исто така, имаат 0.1 mm,0.3 mm во акции.Ако ви се потребни овие големина,pls оставете порака до нас кога ќе ги нарачате.)
- Вкупна должина (L) : 33mm
Engrave Широк Спектар на Материјали, Вклучувајќи :
- Кола
- Метал
- Поголемиот дел од пластика
- Дрво
- Стаклени влакна
- Јаглерод;
Овие долготрајни делови се направени од високо квалитетни карбид за прецизни, брус-бесплатно сечење искуство.
Пакет се вклучени :
10 x Карбид CNC Гравирање V Битови 90 степени 0.2 мм
W ана Друг Вид , Pls Кликнете Купи Сега МОДЕЛ SHK OVL АНГЕЛ Совет J3.1001 3.175 33 10 0.1 J3.1002 3.175 33 10 0.2 J3.1003 3.175 33 10 0.3 J3.1501 3.175 33 15 0.1 J3.1502 3.175 33 15 0.2 J3.1503 3.175 33 15 0.3 J3.1505 3.175 33 15 0.5 J3.2001 3.175 33 20 0.1 J3.2002 3.175 33 20 0.2 J3.2003 3.175 33 20 0.3 J3.2004 3.175 33 20 0.4 J3.2005 3.175 33 20 0.5 J3.2501 3.175 33 25 0.1 J3.2502 3.175 33 25 0.2 J3.2503 3.175 33 25 0.3 J3.3001 3.175 33 30 0.1 J3.3002 3.175 33 30 0.2 J3.3003 3.175 33 30 0.3 J3.3004 3.175 33 30 0.4 J3.3005 3.175 33 30 0.5 J3.3006 3.175 33 30 0.6 J3.3008 3.175 33 30 0.8 J3.3010 3.175 33 30 1 J3.3012 3.175 33 30 1.2 J3.3015 3.175 33 30 1.5 J3.3020 3.175 33 30 2 J3.4001 3.175 33 40 0.1 J3.4002 3.175 33 40 0.2 J3.4003 3.175 33 40 0.3 J3.4501 3.175 33 45 0.1 J3.4502 3.175 33 45 0.2 J3.4503 3.175 33 45 0.3 J3.4505 3.175 33 45 0.5 J3.6001 3.175 33 60 0.1 J3.6002 3.175 33 60 0.2 J3.6003 3.175 33 60 0.3 J3.6005 3.175 33 60 0.5
J3.9001
J3.9002
3.175
3.175
33
33
90
90
0.1
0.2
J3.9003 3.175 33 90 0.3

Подробности

Диаметър на:
3.175
Тип:
Торцевая Fresa
търговска марка:
ХУАО
Материал:
Карбид
Обща Дължина:
33
Номер На Модела:
J3. 9002
степента на:
R0. 1
Покритие:
No

Те също купуват с този продукт