.

.

Безплатна доставка-6шт 4 мм 4 флейта ъглова Бележка fresa радиус навити малко фреза карбид фреза с ЦПУ бита hrc55 D4*R0.5*11*D4 * 50

Безплатна доставка-6шт 4 мм 4 флейта ъглова Бележка fresa радиус навити малко фреза карбид фреза с ЦПУ бита hrc55 D4*R0.5*11*D4 * 50

Оценки на купувача:

BGN 36.78
Брой продукти
В магазина


1. HRC55 Карбид четири Флејта Агол Радиус End Mills ,БЛАГАЈНИЧКИТЕ материјал , TIALN слој ,може да му одолее на висока температура од 700-800
Детали :
- Цврст карбид агол радиус мелење машина со карбид 90%, Co10%, и микро зрна 0.6 хм, целосно да се осигура нејзината добра носат-отпор .
- Хеликс агол 35° агол радиус мелење машина, со добра chipping празнење .
- Ние ги користиме Пет-оската врски cnc машина за производство на овој производ, имаат за цел да понуди висок квалитет на крајот мелници.
- Мелење секачи донесе ALTIN црна слој , имаат добар ефект на намалување на триењето коефициент, зголемување носат-отпор, крајната цел е да се продолжи работниот век .
- 4 флејта агол радиус може да се користи за половина заврши обработка , обична, крило, ритам, круг сите може да бидат обработени.
- Ако нашите спецификација не можат да ги исполнат вашите барања, добредојдовте ОЕМ или нарачана!
2 . Пакет : Тешко пластична кутија
3.Испорака Метод : Кина Пост Воздух Mail нормално треба за 15-60 работни дена.Различни земји ,превозот времето е различно ,ве молиме да се разбере ЕМС или DHL, нормално потреби за 7-12 работни дена.Тоа исто така зависи од земјата во која се наоѓате. Ние нудиме се комбинираат превозот кога ќе ги нарачате повеќе производи,што може да се спаси некои пари.ве молиме обратете ми се на прво место. Важни забелешки : Ако ви треба пакет многу итно,ќе е подобро да се избере ЕМС или DHL,ако нема ЕМС или DHL опции,ве молиме контактирајте ме.Јас ќе caulate превозот и го постави за вас. 4.услуга : пари наплата прифатени ако предметите не се како што е опишано . ако има нешто што направи да не се задоволни,ве молиме контактирајте ме.Јас ќе дадам се од себе за да ви помогнат и да се грижи за бизнис . купувачи се одговорни за сите дополнителни царински давачки, брокерски такси, давачки и даноци за увоз во вашата земја. Овие дополнителни давачки може да се собираат во времето на испорака. Ние нема да наплата на превозот обвиненија за одбиени пратки.

Подробности

Диаметър на:
4
Тип:
Торцевая Fresa
търговска марка:
ДЖЕРРЕЙ
Материал:
Карбид
Покритие:
Тиаин
Обща Дължина:
50
Номер На Модела:
D4 * R0. 5 * 11 * D4 * 50-4F-HRC55
Спирала:
35 градуса
Флейта:
4F
Дължина каннелюр:
11мм
Диаметър На Канали:
4мм
HRC:
55
Обработеният материал:
Стомана, алуминий, сплави, МДФ, шперплат, пластмаса и т.н.
Радиус:
R=4*R0. 5mm
is_customized:
Yes

Те също купуват с този продукт