.

.

10 x карбидные печатни платки с CNC гравиране бита Бележка fresa-диаметър 1,2 мм # ST3. 1. 207

10 x карбидные печатни платки с CNC гравиране бита Бележка fresa-диаметър 1,2 мм ST3. 1. 207

Оценки на купувача:

BGN 18.00 -24 %
BGN 23.84
Брой продукти
В магазина


10 x Карбид PCB CNC Гравирање Битови Крајот Мелење Машина - 1.2 мм Дијаметар # ST3.1.207
Ако ви се работат или одржување на CNC или PCB машини, бидете сигурни дека ќе не снема на гравирање битови со оваа кутија на 10pcs карбид замени.
Овие долготрајни делови се направени од високо квалитетни карбид за прецизни, брус-бесплатно сечење искуство.
Карактеристики : Материјал : карбид месо тело со дијаметар : 0.125" (3.175 mm) дијаметар на Перките : 0.047" (1.2 mm) Сечење на работ должина : 0.275" (7mm) Вкупна должина : 1.5" (38mm)
Engrave Широк Спектар на Материјали, Вклучувајќи :
Кола Метал поголемиот дел од пластика Дрво Влакна стакло Carbo
Големината на пакувањето :
10 PCS Карбид PCB CNC Гравирање Битови КРАЈОТ МЕЛНИЦА - 1.2 мм Дијаметар
Други големина може да се купи КОД SHK OVL CEL ЦИР ST3.0706 3.175 38.1 6 0.7 ST3.0806 3.175 38.1 6 0.8 ST3.0907 3.175 38.1 7 0.9 ST3.107 3.175 38.1 7 1 ST3.1107 3.175 38.1 7 1.1 ST3.1207 3.175 38.1 7 1.2 ST3.1308 3.175 38.1 8 1.3 ST3.1408 3.175 38.1 8 1.4 ST3.1508 3.175 38.1 8 1.5 ST3.1608 3.175 38.1 8 1.6 ST3.1709 3.175 38.1 9 1.7 ST3.1810 3.175 38.1 10 1.8 ST3.1910 година 3.175 38.1 10 1.9 ST3.210 3.175 38.1 10 2 ST3.2410 3.175 38.1 10 2.4 ST3.2512 3.175 38.1 12 2.5 ST3.3012 3.175 38.1 12 3 ST3.12 3.175 38.1 12 3.175

Подробности

Диаметър на:
3,175 mm
Тип:
Торцевая Fresa
Материал:
Карбид
Обща Дължина:
38мм
Номер На Модела:
1.2 мм
търговска марка:
ХУАО
степента на:
R0. 1
Покритие:
no

Те също купуват с този продукт