.

.

Безплатна доставка - 5 бр. 8 мм 4 flutes радиус на ъгъл Клас ножове спирала малко фреза карбид фрезоване бита hrc45 D8 * R1 * 20 * D8 * 60

Безплатна доставка - 5 бр. 8 мм 4 flutes радиус на ъгъл Клас ножове спирала малко фреза карбид фрезоване бита hrc45 D8 * R1 * 20 * D8 * 60

Оценки на купувача:

BGN 53.00 -13 %
BGN 60.62
Брой продукти
В магазина


1. HRC45 Карбид четири Флејта Агол Радиус End Mills ,БЛАГАЈНИЧКИТЕ материјал , TIALN слој ,може да му одолее на висока температура на 650-750
Детали :
- Цврст карбид агол радиус мелење машина со карбид 90%, Co10%, и микро зрна 0.6 хм, целосно да се осигура нејзината добра носат-отпор .
- Хеликс агол 35° агол радиус мелење машина, со добра chipping празнење .
- Ние ги користиме Пет-оската врски cnc машина за производство на овој производ, имаат за цел да понуди висок квалитет на крајот мелници.
- Мелење секачи донесе ALTIN црна слој , имаат добар ефект на намалување на триењето коефициент, зголемување носат-отпор, крајната цел е да се продолжи работниот век .
- 4 флејта агол радиус може да се користи за половина заврши обработка , обична, крило, ритам, круг сите може да бидат обработени.
- Ако нашите спецификација не можат да ги исполнат вашите барања, добредојдовте ОЕМ или нарачана!
2 . Пакет : Тешко пластична кутија
3.Испорака Метод : Кина Пост Воздух Mail нормално треба за 15-60 работни дена.Различни земји ,превозот времето е различно ,ве молиме да се разбере ЕМС или DHL, нормално потреби за 7-12 работни дена.Тоа исто така зависи од земјата во која се наоѓате. Ние нудиме се комбинираат превозот кога ќе ги нарачате повеќе производи,што може да се спаси некои пари.ве молиме обратете ми се на прво место. Важни забелешки : Ако ви треба пакет многу итно,ќе е подобро да се избере ЕМС или DHL,ако нема ЕМС или DHL опции,ве молиме контактирајте ме.Јас ќе caulate превозот и го постави за вас. 4.услуга : пари наплата прифатени ако предметите не се како што е опишано . ако има нешто што направи да не се задоволни,ве молиме контактирајте ме.Јас ќе дадам се од себе за да ви помогнат и да се грижи за бизнис . купувачи се одговорни за сите дополнителни царински давачки, брокерски такси, давачки и даноци за увоз во вашата земја. Овие дополнителни давачки може да се собираат во времето на испорака. Ние нема да наплата на превозот обвиненија за одбиени пратки.

Подробности

Диаметър на:
8
Тип:
Торцевая Fresa
търговска марка:
ДЖЕРРЕЙ
Материал:
Карбид
Покритие:
Тиаин
Обща Дължина:
60
Номер На Модела:
D8 * R1 * 20 * D8 * 60-4F-HRC45
Спирала:
35 градуса
Флейта:
4F
Дължина каннелюр:
20 mm
Диаметър На Канали:
8мм
HRC:
45
Обработеният материал:
Стомана, алуминий, сплави, МДФ, шперплат, пластмаса и т.н.
Радиус:
R=4*R1mm
is_customized:
Yes

Те също купуват с този продукт