.

.

бежов бял цвят камък смесени диамантени плочки за кухня backsplash, баня с душ плочки камина мозайка HMB1261

бежов бял цвят камък смесени диамантени плочки за кухня backsplash, баня с душ плочки камина мозайка HMB1261

Оценки на купувача:

BGN 351.98
Брой продукти
В магазина


Спецификации :
Материјал :
Камен
Оригинални :
Кина
Плочка Големина На :
15x15mm
Лист Големина На :
12x12" ( за 300x300mm)
G. W. :
1.5 kg/ft sq
Примена :
Дневна Соба, Кујна, Конзерваториум, Бања, Спална Соба, Ходникот
НАПОМЕНА : 1 lot= 11 парчиња=11 квадратни метри= 1 метар квадратен
Околу Ќе Хомер Мозаик
Хомер Декорација Материјал Co., Ltd. специјализирана за производство и работење на претпријатијата мозаик плочки, како мајка на бисер мозаик плочки, стакло мозаик плочки, кристално msaic, керамички мозаикот, камен мозаик, метал мозаик и други уметнички мозаик плочки. Нашата фабрика се наоѓа во Foshan Градот.
Мозаик Плочки На Решетката
Мозаик плочки се мали, обично 1-инчен-квадрат или помалку, керамички или мермер дизајни на поголемите плочка колеги. како се врши резултат на едноставен фактот што тие се толку мали, мозаик плочки се доставени на мрежа поддршка во однапред определен боја шеми. Овие групи на плочки, обично дванаесет плочки широка и дванаесет плочки долго, се направи брзо се одржи далеку од мозаикот ѕид плочка инсталација.Мозаик плочки производители ќе брзо се вклучуваат и издржлив, лесен-за-чистење на ѕид површината. како кратко време кога ќе дознаете соодветни техники, може да се трансформира вашиот ѕид со мозаик плочки поголема од викенд.Поставување на листови од мозаик плочки во рамките на вашиот простор, особено каде што се инсталирање на нив. Плочка мора да се претвори во идентични температури од просторот претходно да се започне инсталацијата. погледне во секој лист од мозаик плочки. договорено освен било листови со недостасува или испукани плочки. отстрани испукани плочки со пилинг ги настрана поддршка на состојба. договорено освен еден лист да се искористи за замена плочки.

Подробности

Размери:
около 300x300 mm
Воспользуйся:
Кухня
Функция:
Водоустойчиви, Негорими
Използването на:
Администрация, Търговия, Развлечения, Домакинство
Зарядно Устройство Ще Захранване На Единица:
Ян/Ролка
Характеристика:
Водоустойчивост, Устойчивост На Мухъл,Опазване На Околната Среда
Материал:
Друго
Модел:
ДА
is_customized:
Yes
Номер На Модела:
HMB1262
Стил:
Европа

Те също купуват с този продукт