.

.

1Pc пневматични директни конектори конектори Push In пневматични фитинги за въздушна охладителна тръба Air Pipe Съвместния 4/6/8 / 10mm / 12mm/14mm/16mm

1Pc пневматични директни конектори конектори Push In пневматични фитинги за въздушна охладителна тръба Air Pipe Съвместния 4/6/8 / 10mm / 12mm/14mm/16mm

Оценки на купувача:

BGN 1.98
Брой продукти
В магазина


Опис На Производот
Карактеристики 100% сосема нов. Се користи за да се поврзете со полиетилен, најлон и СТП цевки. Едноставно им помогнам во дизајн за поврзување на цевка и да се обезбеди безбедна конекција, не бара дополнителни запечатување. Елипсовидна ослободување прстен на двата краја олеснува пневматски инсталации во ограничени простори. Материјал : Пластични Температура : од 0 до 60°C Предмет : Фитинзи / Конектор Течност : Воздух - Вода - Вакуум Притисок : 0-10 бар Максимална СТП-4, 4mm да 4mm
СТП-6, 6mm да 6mm
СТП-8, 8mm да 8мм
СТП-10,10 mm до 10мм
СТП-12, 12mm да 12mm
СТП-14, 14mm да 14mm
СТП-16, 16mm да 16mm
Пакет се Вклучени 1 x Пневматски Директно Унија Конектори
Со Производот

Подробности

Цвят:
4мм, 6мм, 8мм, 10мм, 12мм, 14mm, 16мм
Тип:
Фитинги
Номер На Модела:
пневматична тръба
Материал:
Пластмаса

Те също купуват с този продукт