.

.

12-инчов индустриален монитор с 800x600 яркост 400 нита, за оборудване, за управление на

12-инчов индустриален монитор с 800x600 яркост 400 нита, за оборудване, за управление на

Оценки на купувача:

BGN 476.80
Брой продукти
В магазина


Со автоматско отстранување на таа функција, заштита на долготрајната употреба на LCD екранот
Висока сигурност, добра стабилност, особено погоден за употреба во груби средини
Индустриски процес, појавата на едноставни, супериорна технологија и индустриска интеграција домаќин
Индустриски одделение метал панел куќиште дизајн, високо ниво на заштита и добра електромагнетни оклопна
Индустриски LCD панел, со висок контраст, висока осветленост, широк агол на гледање, кои во голема мера се подобри сликата дели
Производ параметри
Снабдувач
Шенжен MEKT Electronics Co., Ltd. (www.mekt.cn)
LCD Параметри
Големина
12.1 инчен 4 : 3 (метал)
Модел
MEKT-121 VS
Резолуција
800*600
Време На Одговор
5ms
Осветленоста
350cd/m⊃2;
Контрастот
800 : 1
Агол На Гледање
115/115
Dotpitch
0.282
Мени за контрола на
Светлината, контрастот, автоматски прилагодете, ниво на приспособување, вертикална прилагодување, избирање јазик, итн. како и нејзините несакани дебагирање
Јазик
Кинески, Англиски, Француски, Шпански, Италијански, Германски, Руски, Корејски
Температурата На Работа
-20°C~55°C
Влажност
5%-90% Без кондензација
Температура На Чување
-20~+60°C
Интерфејс
VGA HDMI DC
Стандард
Напојување (110-220 V) VGA кабел USB кабел прирачник гаранциона картичка
Инсталација
Поддршка за вградени употреба четири засилен уши
Димензии
Ширина 302 mm Висина 228mm дебелина 52mm
Главно се користи за
Бизнис Менаџмент, кабинети вградени, банки и фабрика за тестирање, медицински, хотели, аеродроми, лифтови, лифт, комерцијални канцелариски згради, изложба, забавни и рекреативни места, хотели и други приватни и јавни места
Гаранција
Една година гаранција и животниот век одржување
Најава за Клиенти :
1.Квалитетот на Сите наши производи се нови вистински, имаме строга контрола на квалитетот на производот. 2.Превозот 1-3 работни денови за испорака по добивате вашата исплата, ние ја испорача стоката од страна на EMS, DHL, UPS-от и сл. И тогаш ние ќе изберете повеќе побезбеден и побрз метод за вашата земја
3.

Подробности

Тип На Екрана:
ДРИБЛИРА
Вид На Лентата:
TFT
Стъпка На Пикселите:
0,284 мм
Вграден говорител:
No
Контраст:
800
Разделителна способност:
800x600
Размер На Екрана:
12
Хоризонтален Ъгъл На Видимост:
80°
Този Дисплей:
4
Вид На Интерфейса:
HDMI
търговска марка:
MEKT
Номер На Модела:
МЕКТ-121ВС
Дата На Стартиране:
2009
Статут На Продукти:
Склад
Яркост:
350кд/м
време за реакция:
5 мс
Черно-бяла време за реакция:
5 мс
Размер:
12
is_customized:
Yes
Вид На Интерфейса:
HDMI, VGA

Те също купуват с този продукт