.

.

10,4 LCD монитор, резолюция 800 * 600,промишлен дисплей ранг

10,4 LCD монитор, резолюция 800 * 600,промишлен дисплей ранг

Оценки на купувача:

BGN 476.80
Брой продукти
В магазина


Со автоматско отстранување на таа функција, заштита на долготрајната употреба на LCD екранот
Висока сигурност, добра стабилност, особено погоден за употреба во груби средини
Индустриски процес, појавата на едноставни, супериорна технологија и индустриска интеграција домаќин
Индустриски одделение метал панел куќиште дизајн, високо ниво на заштита и добра електромагнетни оклопна
Индустриски LCD панел, со висок контраст, висока осветленост, широк агол на гледање, кои во голема мера се подобри сликата дели
Производ параметри
Снабдувач
Шенжен MEKT Electronics Co., Ltd. (www.mekt.cn)
LCD Параметри
Големина
10.4 инчен 4 : 3 (метал)
Модел
MEKT-104 VS
Резолуција
800*600
Време На Одговор
5ms
Осветленоста
350cd/m⊃2;
Контрастот
800 : 1
Агол На Гледање
115/115
Dotpitch
0.282
Мени за контрола на
Светлината, контрастот, автоматски прилагодете, ниво на приспособување, вертикална прилагодување, избирање јазик, итн. како и нејзините несакани дебагирање
Јазик
Кинески, Англиски, Француски, Шпански, Италијански, Германски, Руски, Корејски
Температурата На Работа
-20°C~55°C
Влажност
5%-90% Без кондензација
Температура На Чување
-20~+60°C
Интерфејс
VGA HDMI DC
Стандард
Напојување (110-220 V) VGA кабел USB кабел прирачник гаранциона картичка
Инсталација
Поддршка за вградени употреба четири засилен уши
Димензии
Ширина 285 mm Висина 200mm дебелина 52mm
Главно се користи за
Бизнис Менаџмент, кабинети вградени, банки и фабрика за тестирање, медицински, хотели, аеродроми, лифтови, лифт, комерцијални канцелариски згради, изложба, забавни и рекреативни места, хотели и други приватни и јавни места
Гаранција
Една година гаранција и животниот век одржување
Најава за Клиенти :
1.Квалитетот на Сите наши производи се нови вистински, имаме строга контрола на квалитетот на производот. 2.Превозот 1-3 работни денови за испорака по добивате вашата исплата, ние ја испорача стоката од страна на EMS, DHL, UPS-от и сл. И тогаш ние ќе изберете повеќе побезбеден и побрз метод за вашата земја
3.

Подробности

Вид На Лентата:
TFT
Размер На Екрана:
10
Стъпка На Пикселите:
0,284 мм
Вграден говорител:
No
Контраст:
800
Разделителна способност:
800x600
Хоризонтален Ъгъл На Видимост:
80°
Номер На Модела:
МЭКТ-104ВС
Този Дисплей:
4
търговска марка:
MEKT
Дата На Стартиране:
2009
Вид На Интерфейса:
DVI
Статут На Продукти:
Склад
Тип На Екрана:
WLED
Яркост:
350кд/м
време за реакция:
5 мс
Черно-бяла време за реакция:
5 мс
Размер:
10
is_customized:
Yes
Вид На Интерфейса:
HDMI, VGA

Те също купуват с този продукт