.

.

Мъжки часовник квадратни ежедневни спортни бизнес Кварцов ръчен часовник Gentleman Day Date Show Хронограф Часовник Relogio Masculino 2018

Мъжки часовник квадратни ежедневни спортни бизнес Кварцов ръчен часовник Gentleman Day Date Show Хронограф Часовник Relogio Masculino 2018

Оценки на купувача:

BGN 30.00 -51 %
BGN 60.77
Брой продукти
В магазина


Машки часовници Плоштадот Неформални Спортови Бизнис рачни часовници кварц Господин Ден Датум Покаже хронограф Часовник Relogio Masculino 2018
Опис :
- 100% сосема нов и висок квалитет.
- Прецизни кварц движење, за точно време на чување.
- 30 M Секојдневно отпорност на вода ( Подводни ве Молиме не го притиснете копчето.не за туширање и пливање ).
- Бојата не може да се појави како точно како во реалниот живот поради варијации помеѓу компјутерски монитори и nacked боја на очите разлика.
Карактеристики (Приближно) :
Случај дијаметар : 3.8 cm прибл.
Случај дебелина : 1.0 cm прибл.
Случај Материјал : Нерѓосувачки Челик
Бендот Wideth : 2,2 см
Бендот Должина : 23.5 cm прибл.
Бендот Материјал : Вистинска Кожа
Бендот Прилагодливи : Да
Пакет Се Вклучени :
1 x Вистински OCHSTIN Хронограф Види

Подробности

търговска марка:
ОХСТИН
Стил:
Мода И Ежедневното Функциониране
Движение:
Кварц
Материал На Корпуса:
неръждаема стомана
Дължината На Лентата:
23см
Тип Обков:
Обтегач
Дълбочина На Водоустойчивост:
3 бар
Пол:
Мъже
Диаметър На Циферблата:
38мм
Характеристика:
Хронометър, Удароустойчив,Автоматична Дата, Хронограф, Пълен Календар, Водоустойчив, Светещите Стрелки
Номер На Модела:
GQ063
Материал Кутии И Чанти:
Хартия
Тип Материал Прозорец На Циферблата:
Hardlex
Форма На Корпуса:
Площ
Вид На Материала На Лентата:
Кожа
Широчина На Лентата:
22мм
Дебелина На Корпуса:
10мм
Тип Елемент:
Кварцов Часовник
Пол:
Мъже
каишка за часовник:
каишка от естествена кожа
Характеристика:
Автоматична дата, хронограф, Квадратен Размер
погледна часовника си:
мъжки бизнес часовници, Мъжки спортни часовници
за мъже:
Relogio Masculino

Те също купуват с този продукт