.

.

Белина Ичиго Куросаки Банкай 2-ри Бял cosplay костюм за Хелоуин бяло кимоно наметало, халат мъжки cosplay

Белина Ичиго Куросаки Банкай 2-ри Бял cosplay костюм за Хелоуин бяло кимоно наметало, халат мъжки cosplay

Оценки на купувача:

BGN 104.00
Брой продукти
В магазина


Мојот Cosplay
Мојот Cosplay е директен снабдувач на cosplay носии. Ние продаваат различни видови на носии и додатоци кои може да се види во популарната ACG(Анимација,Стрип,Игра) или филмови итн. Патем, она што е cosplay? добро, cosplay е краток за костимот игра, а тоа се случува кога илјадници ACG фанови толпата конвенција центар облечени како нивна омилена ACG ликови.Како Наруто Cosplay, Final Fantasy Cosplay, Морнар Месечината Cosplay, Хари Потер Cosplay итн. Благодарение на нашите стилисти кои имаат долгогодишно искуство, и го прави cosplay костими, не бидете изненадени на бројните варијанти тука можете да најдете на посебна cosplay костими дека сте биле во потрага за во нашата продавница. Она што е уште поважно, овие cosplay носии се исто така совршени за сите фестивали како ноќта на Вештерките или страни или други специјални прилики.
Cosplay Костим
Трговија на големо цена, со висок квалитет и вредни костими, ние се тестира strickly сите предмети пред да се испрати до нашите клиенти. кога ќе го поставите цел, во "касата" чекор, ве молиме имајте на ум ни порака која покажува кој големина ќе одговараат за тоа ,така што ние може да испрати точниот стоки што навистина сакате да го купите, големина се достапни : available : XXS X S S M L XL XXL за стандардни податоци за големината , ве молиме проверете ја големината на сликата.
За илјадници модел на костим и видови на големина, некои специјални големина и носии е надвор од акциите , ве молиме оставете 5 ~ 7 работни дена за да се подготви.
Мојот Cosplay Костим
Кајгана Аниме Ichigo Kurosaki Bankai 2 Бел Костим Cosplay
Карактеристики :
1. Ова е најдобриот сет за Кајгана фанови
2. Овој пакет на Ichigo Kurosaki Bankai костими направени од страна на искусни професионални казанџии
3. Сет на Ichigo Kurosaki Bankai Костимот е направен од Поли/Памук/Униформа Платно
4. Повеќе Кајгана cosplay костими,ве молиме проверете другите cosplay костими под оваа категорија
5. Бојата на сликата може да се погледне малку различен од вистинскиот производ
6. Пакување се вклучени : Gi, Појас, Наметка
7. Custom size достапни, ве молиме оставете ни ја вашата висина, половината, биста и колковите број кога се направи нарачка.

Подробности

Размер:
XS, S, M, L, XL, XXL, XXXL, XXS
Специална Употреба:
Костюми
Номер На Модела:
Ичиго
Тип На Източника На:
Аниме
Материал:
Памук
Пол:
Мъже
Тип Елемент:
Комплекти
Компоненти:
Хакама, Колан, Дъждобран
Герои:
Ичиго
Материал:
Единни Плат
Актьор:
костюм Ичиго Куросаки банкая
Тип На Доставка:
Мъжки костюм
Стил Белезници:
Обикновен
Място на произход на стоките:
Гуангдонг, Китай (Континентален)
Специална Употреба:
Костюми И Аксесоари
Отдел Име:
Възрастен
Дължина Ръкав:
Пълен
Герои:
Класически Костюми За Хелоуин
стил на елемента:
белина

Те също купуват с този продукт