.

.

Агент на 6-та дивизия, капитан Кучики Бьякуя cosplay костюм за мъже Хелоуин облекло дъждобран

Агент на 6-та дивизия, капитан Кучики Бьякуя cosplay костюм за мъже Хелоуин облекло дъждобран

Оценки на купувача:

BGN 129.60
Брой продукти
В магазина


Мојот Cosplay
Мојот Cosplay е директен снабдувач на cosplay носии. Ние продаваат различни видови на носии и додатоци кои може да се види во популарната ACG(Анимација,Стрип,Игра) или филмови итн. Патем, она што е cosplay? добро, cosplay е краток за костимот игра, а тоа се случува кога илјадници ACG фанови толпата конвенција центар облечени како нивна омилена ACG ликови.Како Наруто Cosplay, Final Fantasy Cosplay, Морнар Месечината Cosplay, Хари Потер Cosplay итн. Благодарение на нашите стилисти кои имаат долгогодишно искуство, и го прави cosplay костими, не бидете изненадени на бројните варијанти тука можете да најдете на посебна cosplay костими дека сте биле во потрага за во нашата продавница. Она што е уште поважно, овие cosplay носии се исто така совршени за сите фестивали како ноќта на Вештерките или страни или други специјални прилики.
Cosplay Костим
Трговија на големо цена, со висок квалитет и вредни костими, ние се тестира strickly сите предмети пред да се испрати до нашите клиенти. кога ќе го поставите цел, во "касата" чекор, ве молиме имајте на ум ни порака која покажува кој големина ќе одговараат за тоа ,така што ние може да испрати точниот стоки што навистина сакате да го купите, големина се достапни : available : XXS X S S M L XL XXL за стандардни податоци за големината , ве молиме проверете ја големината на сликата.
За илјадници модел на костим и видови на големина, некои специјални големина и носии е надвор од акциите , ве молиме оставете 5 ~ 7 работни дена за да се подготви.
Мојот Cosplay Костим
Кајгана 6 Поделба Капетан Kuchiki Byakuya Cosplay Костим
Карактеристики :
1. Ова е најдобриот сет за Кајгана фанови
2. Овој пакет на 6 Поделба Капетан Kuchiki Byakuya костими направени од страна на искусни професионални казанџии
3. Сет од 6 Поделба Капетан Kuchiki Byakuya Костимот е направен од Поли/Памук/Униформа Платно
4. Повеќе Кајгана cosplay костими,ве молиме проверете другите cosplay костими под оваа категорија
5. Бојата на сликата може да се погледне малку различен од вистинскиот производ
6. Пакување се вклучени : Кимоно, Gi, Појас, Шамија, Наметка
7.

Подробности

Размер:
XS, S, M, L, XL, XXL, XXXL, XXS
Специална Употреба:
Костюми
Тип На Източника На:
Аниме
Материал:
Памук
Номер На Модела:
Кучики Бьякуя
Пол:
Мъже
Тип Елемент:
Комплекти
Герои:
Кучики Бьякуя
Компоненти:
Кимона, Хакама, Колан, Шал, Дъждобран
Материал:
Единни Плат
Актьор:
Костюм Капитан на 6-та дивизия
Тип На Символ:
cosplay костюм
Тип На Доставка:
Мъжки костюм
Стил Белезници:
Обикновен
Място на произход на стоките:
Гуангдонг, Китай (Континентален)
Специална Употреба:
Костюми И Аксесоари
Дължина Ръкав:
Пълен
Герои:
Класически Костюми За Хелоуин
стил на елемента:
белина

Те също купуват с този продукт