.

.

10шт электретный кондензаторен микрофон 4мм х 2мм за КОМПЮТЪР, телефон, MP3, MP4

10шт электретный кондензаторен микрофон 4мм х 2мм за КОМПЮТЪР, телефон, MP3, MP4

Оценки на купувача:

BGN 2.42
Брой продукти
В магазина


Име на производ : Electret Кондензаторот Микрофон; Секоја Големина : 4 x 2 mm / 0.16" x 0.078" (D*H) Вкупна Должина : 20mm/0.78" Главна Боја : Сребро на Ѕвонење, Црна, Зелена Пакет Содржина : 10pcs x Electret Кондензаторот Микрофон Име на Производ : Electret Кондензаторот Микрофон;
Секоја Големина : 4 x 2 mm / 0.16" x 0.078" (D*H)
Вкупна Должина : 20mm/0.78"
Главната Боја : Сребро На Ѕвонење, Црна, Зелена
Пакет Содржина : 10pcs x Electret Кондензаторот Микрофон
Electret кондензаторот микрофон, назад electret тип, мал во големина, во општа употреба.
На акустична-да-електрични трансдуцерот или сензорот кој го претвора звук во електричен сигнал.
Широко се применува за да телефон, мобилен телефон, MP3, MP4, лаптоп, дигитална камера, спогодба, ги следи, итн.
Answer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа. Мерењето е дозволено грешка е +/- 1-3cm.

Подробности

Стил:
Микрофон Слушалки
Тип Набиране:
Един Микрофон
Номер На Модела:
Нови постъпления
Воспользуйся:
Микрофон За Компютър
Пакет:
No
търговска марка:
Фасдга
Конвертор:
Друго

Те също купуват с този продукт