.

.

Безплатна Доставка! Headset Pro Headworn кондензаторен микрофон с предавател Sennheiser Wireless Body-Pack 3,5 мм винт за заключване на щепсела

Безплатна Доставка! Headset Pro Headworn кондензаторен микрофон с предавател Sennheiser Wireless Body-Pack 3,5 мм винт за заключване на щепсела

Оценки на купувача:

BGN 22.03
Брой продукти
В магазина


Бесплатен Превозот!! На Cardioid Кондензаторот Слушалки Микрофон за Зајнхајзер! Дизајниран за Употреба на Сцената, Куќи на Обожување, Предавачи и Други Апликации кои што Бараат Минимум Микрофон Видливост со рака-без Операција. Пот и Прашина-Доказ Направен Првенствено за Внатрешна и Надворешна професионалци. Микрофон карактеристики на cardioid подигнување на моделот. Стручната Моќ Индустрија-стандард за квалитет на звукот заедно со изненадувачки издржливост направи оваа мини микрофон, слушалки се идеални за само за било вокал звукот и говорот апликации. Уживаат слобода на движење, дискретна работа и исклучителни перформанси одговара за секоја прилика. Мини уво-виси вградениот микрофон се одговори на побарувачката за прифатлива, иновативни и сигурни слушалки микрофони Лесен, Удобен & Трајни Ергономски, флексибилни и тенки. Оваа слушалки се идеални за апликации кои бараат максимална ефикасност и мобилност. Широк опсег на cardioid electret кондензаторот микрофон обезбедува чиста транспарентен аудио и подобрени вокал пикап со подобрување на добивка. Беж месо-тон боја вклопува во со разни типови на кожа. Користи стандарден 3.5 мм Завртка Заклучување Приклучок конектор. Издржливи тенки метални рамка лесно може да се прилагоди за да одговара на секој корисник. Слушалката е исто така дизајниран да се вклопуваат удобно за корисници носењето очила, капи, или слушалки. Спецификација : Приклучок : 3.5 mm Завртка Заклучување Стерео Стр повлечи Елемент : Electret Кондензаторот Поларните pattem : Cardioid Фреквентен Опсег : 50 Hz - 18,000 Hz Чувствителност : - 60db±3db Отпорност : 1,500 Ohms +/- 30% (на 1 Khz) Јачина на Бучава Сооднос : >58db Max Текст SPL : 28d B Оперативен Напон : 1.0 V - 10 V DC Кабел Должина : 1.2 Метри Боја : Месо Професионални вокал Cardioid пикап кондензаторот микрофон. со 1/8"(3.5 mm) Завртка за Заклучување конектор и ветробранското стакло. Идеална замена Компатибилен со Серија, G2, X2/Trantec/Kam Безжични Предаватели. Пакетот вклучува : 1 x Месо Боја од 3,5 мм lockable Стерео Кондензаторот вградениот Микрофон.
Нашиот специјалист & услуги
Повеќето од нашите производи се од професионални извоз голема фабрика, сите наши производи се внимателно одбрани, сликата е направена на вистинските производи, со висок квалитет, модерен стил, иако тие не се на најниска цена,апели верувајте дека ќе го добиете она што сте платиле за!
· Ние сме група на млади parner, се надевам дека секој купувач може да станете наш партнер, се разбира, откако ќе купите производи од нас, веруваме дека ќе станат наши пријатели и поддршка на нас.

Подробности

Стил:
Микрофон Слушалки
Пакет:
ДА
търговска марка:
zmvp
Информационни материали:
Жичен
Номер На Модела:
3,5 mm слушалки
Воспользуйся:
Конферентен Микрофон
Тип Набиране:
Мулти-Микрофонные Комплекти
Конвертор:
Кондензаторен Микрофон
съединител:
3,5 mm винт за заключване стерео щепсел (за Sennheiser)
Полярна паттем:
Кардиоида
елемент:
Электретный Кондензатор
Честотна характеристика:
50 Hz - 18 000 Hz
Чувствителност:
- 60 db±3 db
Импеданс:
SNR:
>58 db
Максимален входен сигнал SPL:
130дб
Дължина на кабела:
1,2 м
Воспользуйся:
конференция, обучение, монтаж, караоке, на сцената, парти

Те също купуват с този продукт