.

.

Стикери За Стена За Стоматологична Клиника Усмихнат Зъб Стикер Vinyl Стикер Home Decor Baby Nursery Спалня Прозорец Етикети Баня Z040

Стикери За Стена За Стоматологична Клиника Усмихнат Зъб Стикер Vinyl Стикер Home Decor Baby Nursery Спалня Прозорец Етикети Баня Z040

Оценки на купувача:

BGN 13.00 -24 %
BGN 17.02
Брой продукти
В магазина


Добредојдовте на нашата продавница .Ве молиме да го прочитате описот подолу внимателно, со цел да бидете сигурни дека овој производ е во право за вас. Ако имате било какви прашања за овој објект,не двоумете се да контактирате со нас.Ние сме секогаш среќни да им помогне. Уживајте во вашата шопинг.
Големина (1 инч =2.54 см ) :
42cm широк х 42 см висок
56 см широк x 56 cm високи
Исто така, можеби ќе ви се допадне :
Вашиот пакет ќе ги содржи следните ставки :
* Вашиот Decal
* Лесно да се разбере и да ги следат апликација настава
* Трансфер Филм
Детали : Материјал : Пренослив и трајни само лепило мет заврши винил. Применуваат на сите мазни површини, како што се Ѕидови, Прозорци, Врати, Плакари, Пластични, Метални, Плочки, Одбори и сл.(Примена decals на текстура ѕидови ќе биде малку потешко) Ние отсечени од само една солидна тонови на боја винил, втората боја на внатрешноста е бојата на вашиот ѕид или на површината каде што сакате да го примени. Поради рака мерка, големината може да има 1-4 cm грешка. Големина на decal може да биде малку поголем за да се покаже дека сите детали. Димензии над 23" може да дојде во неколку делови за полесно апликација. Сите наши производи се направени да нарачате. Ова го правиме за да се осигура дека ќе се добива сосема нов ѕид decal кои нели биле седи на полица или во опрема куќа за векови.
Како да се користи
1.Ѕидот Decal-1 компјутер ;Пренос Филм - 1 компјутер;Режа -1 pc;Картичка -1 компјутер.Бидете сигурни дека вашиот екран површината се чисти и јасни на влага, масло или прашина.
2.Стап трансфер филм на дизајнот, избегнување на создавање на меурчиња колку што е можно,тогаш scrape тоа повторно и повторно, со вашата картичка.
3.Внимателно отстранете трансфер филм, со decal дизајн во прилог, од подлога од хартија.Флип преку и да ги отстрани останатите подлога од хартија.
4.Внимателно место дизајн и филмот на вашиот дисплеј површината.Го користите вашиот картичка, scrape дизајн цврсто преку филм, од центарот на дизајнот кон рабовите.Внимателно отстранете трансфер филм од decal.

Подробности

Цвят:
Черно, Бяло, Червено, Жълто, Оранжево, 10 Руж, 12, Светло Синьо, 13 Средата Синьо, 16 Кралско Синьо, 19 Зелено, 21 Тюркоаз, 24 Кафяво, 26 Държавен Сив, 27 Сив, 28 Тъмно Сив, 29 Хортензия Лилаво, 30 Лилаво, 31 Лилаво, 35 Нежно-Розово, 36 Фуксия
Размер:
42X42CM, 56X56CM
Стил:
Творчески
Класификация:
За Стени, За Хладилник, Стикери Пол, За Плочки, Стикери Прозорец
Модел:
Плосък Релеф Стикер За Стена
Код На Цензора:
Z040
Спецификация:
Single-piece Package
търговска марка:
ЗИНИАН
Тема:
Модел
Сценарий:
Стена
Материал:
PVC
Номер На Модела:
Z040

Те също купуват с този продукт