.

.

Чиа-Kuei ЛО чемшир майстор занаяти декорация на дома украса животни заек подарък за рожден ден колекция

Чиа-Kuei ЛО чемшир майстор занаяти декорация на дома украса животни заек подарък за рожден ден колекция

Оценки на купувача:

BGN 56.00 -27 %
BGN 76.80
Брой продукти
В магазина

Име на производ : Зајакот Материјал : Boxwood Користи : дома дневна соба вино кабинет украсни орнаменти Резба одржување : 1, висока температура изложувањето на сонце може да направи дрвен оштетени, за да биде беспомошна, тоа е лесно да се скрши.Затворен, ќе се чуваат и во влажна средина, спречување на времето-колиба. 2, внимание треба да се посвети на контролата на соодветна влажност, не дозволувајте резба во влажна средина за долго време, резбани дрвени мувла, може да користите песок хартија burnish, тогаш обложени со лак за да го заштити. 3, премногу сува животната средина, резба ќе попуштат.Имајте на ум не може да се стави на дрво во климатизација tuyere, да не се исуши попуштат, исто така, не го стави во близина на топлинска цевка. 4, три месеци од орев масло со мека крпа за да ги избрише.

Подробности

Цвят:
7см
Материал:
Дърво
Стил:
Традиционен Китайски Език
Тема:
Домашни любимци
търговска марка:
Чиа-Kuei Ло

Те също купуват с този продукт