.

.

Религиозната скоростна Gawu Буда висулка високо качество покритие Тибет национален елемент на метални занаяти не изчезват и не ръжда свободен кораб

Религиозната скоростна Gawu Буда висулка високо качество покритие Тибет национален елемент на метални занаяти не изчезват и не ръжда свободен кораб

Оценки на купувача:

BGN 18.00 -18 %
BGN 22.02
Брой продукти
В магазина


Верски Gawu кутија Буда Pendant висок квалитет позлата Тибет национален елемент метал занаети не е згаснат и нема да рѓа Слободни брод Димензии : дијаметар 3.3 см, дебелина од 1,5 см;
Функција : Антички, направи стариот, сликарство;
Буда кутија pendant обично се носи како амајлија да се донесе среќа и како заштита од штети и злото.
На pendant е лесен за употреба и стабилна спирала заклучување структура. Дебелината на внатрешниот простор е за 7mm.
За нашата компанија :
Моделот моделирање :
Крстот Vajra (Санскрит : vishva-vajra; Тибетската : r Do-rje-rgya-грам), исто така познат како карма. Може да се елиминираат сите на своите гревови. На samaya пред Sita сите чисти. На победи, беа забележани во двете достигнување, сите спротивно на limbal дисфункција, истакна елиминација на не повеќе од, сите заедно маргина сакаат добра корени Sita сите раст. Сите мажи и жени да се исполнат на непријателот кој се радуваат, се елиминира непријателот. Vajra samadhi, исто така, без треперење, Будистички кралства, крстот над десет лица. Vajra првично еден вид на оружје во античка Индија, еволуцијата на подоцна за тантра Будистички музички istrument, неговото значење : силен остар мудрост може да биде скршен нечистотија и да го елиминира злото. Не постојат претставници Fozhi, празни, празни, навистина, значењето на мудроста.
-
Gawu кутија на Тибетската Будизмот направени од злато, сребро, бакар, облик и големина не се исти. Закачи на врат или виси во градите. Носат gawu, имаат заштитна значи, од една страна, од друга страна, исто така, има декоративни значење. Затоа, Tibetans во кога тие одат надвор носи. Gawu форма е не, обично сребро или бакар, пломба поле на површината на ахат, тиркизна, резба различни дезени.
Gawu кутија е еволуирале од полето на Буда , сега стана важен декорација Тибетански жена од суштинско значење, мислев дека носи тоа може да се добие на Буда .
-
Испорака :
Кога ќе нарачате, ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест. Ние ќе ја испрати на предмети во рок од 5 дена откако вашата уплата е завршен.

Подробности

Материал:
Метални
Стил:
Религиозен
Тема:
Будизмът
Материал:
Метални
Стил:
Религиозен

Те също купуват с този продукт