.

.

Кожени Заваръчни Панталони Работни Момчета Пожар / Износоустойчиви Коровья Кожа Работни Панталони, Панталони Кърпа Работна Престилка

Кожени Заваръчни Панталони Работни Момчета Пожар / Износоустойчиви Коровья Кожа Работни Панталони, Панталони Кърпа Работна Престилка

Оценки на купувача:

BGN 88.00 -48 %
BGN 169.94
Брой продукти
В магазина


Заварување Панталони Кожа Заварување Chaps Пламен/Отпорни На Абразија Cowhide Кожа Работник Britches Панталони Работи Престилка
Мода и удобно торзото заштита за работа и заварување, кои се Наредени размавта со прилепува пред затворањето за заштита, Совршена комбинација на удобност, без да се жртвува заштита или издржливост.
Дизајниран за лична флексибилност, масло отпорни и влага доказ, stitched со отпорни на оган тема се предвидени повеќе безбедно и издржливи, riveted стрес поени за да додадете повеќе издржливи.
Одделение Сплит Cowhide Материјал. Топлина и Отпорни на Абразија, заштита на вашето тело во контакт со голема топлина, груб, искри, остар, пламен објект и така натаму.
Понуда на висока температура заштита со отпорност на триење, тоа е голема за да се заштити вашето тело за заварување, шпорет, градинарство, кампување, скара, СКАРА, се сече отпорни, камин, огништето, скара, фурна, gilling, леење, метал кастинг, пареа, остри рабови, поздравниот доказ, месар, искра, ломотене, згура, и тоа е идеален за домашни задачи, транспорт, фабриката за цемент, петрохемиски и рафинирање, стакло и керамика производство, заварување и отпорни на топлина индустрии.
Пакет :
1pcs
Дополнителни Понуди :
Ние сме обезбедување на целосен опсег Заварување/Сечење на производи,

Подробности

Размер:
124X58CM
is_customized:
No
търговска марка:
Тайвельмастер
Одобрение CE:
EN ISO 11611
Материал:
Клас А Расколотая Воловья Кожа Leahter
Приложение:
Предназначен за заваряване, шлифоване, обработка, барбекю
Защита:
Той помага на хората от пламъка & вырезывания&отопление
Размер:
124X58CM (48.8X22.8)

Те също купуват с този продукт