.

.

LDDCZENGHUITECLED комплект 30 W 6000lm мотоциклет светлини led чип мотоциклет прожектор черен корпус шофиране главоболие светлина лампи петно

LDDCZENGHUITECLED комплект 30 W 6000lm мотоциклет светлини led чип мотоциклет прожектор черен корпус шофиране главоболие светлина лампи петно

Оценки на купувача:

BGN 121.00 -14 %
BGN 140.80
Брой продукти
В магазина


Други детални
Школка 6063-T6 алуминиум Површински третман Type3 хард-елоксирани анти-абразивни заврши Леќа Анти-одраз оптичко стакло леќа Предводена Чаша Висока effiency портокалова кожа рефлектор Кабел 41 Inchs или прилагодено Боја Бин Бело "L"заградата на 304 нерѓосувачки челик Зрак Агол 28 Коло ефикасност 0.95 Работна Температура -40 - 60
Нови Водоотпорен КРИЕШЕ Бела DC 12 V Чип XML У2 4 Led светлото на рефлекторите . 3000 x 2 = 6000 Lm за Мотоцикл, АТВ, Автомобил, ЏИП,Брод...
На оваа аукција е за еден пар на светла (2 парчиња) + 2 парчиња Заградата+ 2 парчиња Водоотпорен+1 Pcs Switch+1 Pcs Dimmer
Подолу се слики споредување WR20 (1600 LM) & WT40 (3000 LM) & 2x WT40 (6000 LM)
известување кругот белег во секоја слика, што дава подобра идеја за разликата
Повеќе слики подолу покажува разликата bewteen WR20 & WT40 & 2x WT40
известување одраз на дрва & светлина на десната страна на ѕидот, која дава претстава за разликата
Подолу дијаграм покажува како да се жица за вклучување/исклучување за да позитивна или негативна страна
Подолу стр ictures предвидено од страна на купувачи ,ви благодариме.
Подолу се слики испратени назад од Марк во велика БРИТАНИЈА
монтирани 2x 20w & 2x 30w рефлектори на неговиот мотоцикл
Подолу се слики испратени назад од Боб во САД
монтирани пар на 30w led светла под светлата на неговиот мотоцикл
Подолу се слики испратени назад од Давид во Бразил
Сите негови пријатели се монтирани пар на 30w led светлата на својот мотоцикл
Подолу се слики испратени назад од Achilleas во Грција
монтирани пар на 30w led светла на неговиот мотоцикл
Подолу се слики испратени назад од Kollios во Австралија
монтирани 2x 30w лер рефлектори на неговиот велосипед
Предупредување :
1.Оваа светлина, може да се користат под дожд.
2.Вградената заштита, кога внатрешна температура надмине 70c ќе dimm светлината автоматски потоа продолжи по излади
3.Не светлината на зрак да на некој око. Тоа може да предизвика еден слеп особено за децата поради високите светол зрак.
Превозот :
1.Ве молиме да направите исплата во рок од 5 работни дена по аукцијата заврши.

Подробности

Мощност:
30W
търговска марка:
LDDCZENGHUITEC
led лампа:
4*U2 led чип за Suzuki /Honda /Yamaha Kwasaki
текущата:
1.5 A-3.5 A за KTM Peugeot / Augusta / triumph
Обхват:
300 м за Урал / Moto Guzzi / Indian /HYOSUNG
Цвят:
Черно Slivery или подгонянный за BIMOTA / SWM / FREDKODLIN/ VECTRIX
Цветна Температура:
3000K-7500K за Italjet /SHERCO /DERBI /POLINI за Hero / Jawa / Match
Водоустойчив класиране:
офроуд локомотив за Aprilia / Royal Enfield/Vanguard
Пакет:
Бяла кутия или подарък кутия за Бенелли /BMW /Harley /Ducati
Напрежение:
9v-16v For Bombardier Victory /Vespa

Те също купуват с този продукт