.

.

Историческата Гражданска война Южна Belle Gown вечерна рокля / викториански рокли Лолита /рокля Скарлет US6-26 SC-892

Историческата Гражданска война Южна Belle Gown вечерна рокля / викториански рокли Лолита /рокля Скарлет US6-26 SC-892

Оценки на купувача:

BGN 252.80
Брой продукти
В магазина


Производот Нема : / Produkt-Бр.
НА Продажба! Памук долги ракави Класична Слатка Лолита Фустан/викторија фустан cosplay фустан Големина НАС 6-26 XS-6 XL SC-892
Боја/ Farbe
како picuture 2shows/ Diffrent Дисплеј или Екран ќе има малку боја разлика)
Големина/ Größe
UK6-UK18 XS-3 XXL/ Направи според вашите вистински големина
Направи пат/ Bilden Sie Zeit
Нема готови, треба да чекаат за 8-15 дена да се направи што е можно добиете плаќање
Биста/ Fehlschlag
Големина на Табелата или да се направи според вашите вистински големина
Материјал/ Материјал
Може да се направи во камелеон сатен,свила,chiffon,тафт,tulle,Organza,палачинка,Charmeuse,и имитација на свила
Тежина/ Gewicht
1000(g)
Потекло/ Ursprung
Кина
Shippinng-methd Verschiffen-Methe
EMS(општо земено, кој ќе го однесе 5~9 дена од пост да пристигне во)ако ви треба било други превозот начин, ве молиме контактирајте со нас прво.)
Детали/ Details
а,што Доведува дизајни и прекрасен стилови
б,Прва класа материјали и деликатна изработка
c,Исклучителна сребрена/злато тема embroideries, Miyuki бисери, кристали од swarovski, diamante,Nippon sequins,монистра & бисери
d,Прилагодлив чипка-up или zip до
e, Направи клиентите да order Massanfertigung
F : Затоа што на крајот од пазарот, детални додатоци како што се чипка, батон и сатен лента итн., ќе имаат многу мала разлика со производот слики; Сепак, оние мала разлика не ќе влијае на целата стил на костимот.
1, Големина : Било која големина на располагање, вклучувајќи мали,средни,големи,и плус големина/прекумерно
Големина На Табелата
Гр Големина
НИ Големина
Велика БРИТАНИЈА Големина
Кина Големина
Bustcm
Половината(cm)
Хип(cm)
32
4
6
xs
82
66
90
34
6
8
S
86
70
94
36
8
10
М
90
74
98
38
10
12
L
94
78
102
40
12
14
XL
98
82
106
42
14
16
XXL
102
96
110
2, Боја : следните боја е бојата на одборот на тешки сатен. Може да се земе како референца. И ако го изберат друг материјал како chiffon, свила сатен, ние, исто така, може да обезбеди точна боја одбор за вас.
Забелешка : Различни LCD покажува малку поинаква боја.Ако не можете да прифати боја разлика,ве молиме да бидат сериозни за тоа.

Подробности

Размер:
XS, S, M, L, XL, XXL, XXXL, 4XL
Специална Употреба:
Костюми
Пол:
Жени
Материал:
Polyester
Компоненти:
Рокли
Тип На Източника На:
Исторически
Номер На Модела:
SC-892
Тип Елемент:
Комплекти
Герои:
Виктория

Те също купуват с този продукт