.

.

HT20 Тесла / Гауса / Цифров измерител на магнитен поток DC 2000mT

HT20 Тесла / Гауса / Цифров измерител на магнитен поток DC 2000mT

Оценки на купувача:

BGN 265.00 -11 %
BGN 297.60
Брой продукти
В магазина


HT20 Тесла/ гаус /Дигитален Магнетен Флукс метар DC 2000m T
Опис На Производот
Спецификации :
Опсег : 0~200m T~2000m T
Калибриран со Точност : +/- 2%
Резолуција : DC*1 : 0.00~ 200.00 мт мт 0.01
DC*10 : 0.0~ 2000.00 мт мт 0.1
AC*1 : 0.00~ 200.00 мт мт 0.01
AC*10 : 0.0~ 2000.00 мт мт 0.1
Мери магнетно поле : DC магнетно поле (Статични)
Фреквентен опсег : 10 Hz~200 HZ
Функција :
Екранот на Piroity на Пол, на LCD "N" или "S"
Задржете го Копчето за податоци и задржете.
Мерка 0-2000m T, еквивалент 10 Гаус 20.000 Гаус
Единица исто Така се прикаже на мт и Гш единица од изберете го копчето за скролување
Амбиентална температура : од 5 C ~40 C
Релативна влажност : 20%~80%
Напојување : 1*9 volt батеријата
Димензија : 160mm x 88mm×36mm
Тежина : 300g
Дисплеј : 4 1/2 LCD
Единици : m T / ГШ
Белешки : 1m T=10 GS

Подробности

Номер На Модела:
HT20
is_customized:
Yes

Те също купуват с този продукт