.

.

11eyes Girls School Uniform Suit Dress Cosplay Halloween Costume Party dress -- Безплатна доставка

11eyes Girls School Uniform Suit Dress Cosplay Halloween Costume Party dress -- Безплатна доставка

Оценки на купувача:

BGN 135.20
Брой продукти
В магазина


Мојот Cosplay
Мојот Cosplay е директен снабдувач на cosplay носии. Ние продаваат различни видови на носии и додатоци кои може да се види во популарната ACG(Анимација,Стрип,Игра) или филмови итн. Патем, она што е cosplay? добро, cosplay е краток за костимот игра, а тоа се случува кога илјадници ACG фанови толпата конвенција центар облечени како нивна омилена ACG ликови.Како Наруто Cosplay, Final Fantasy Cosplay, Морнар Месечината Cosplay, Хари Потер Cosplay итн. Благодарение на нашите стилисти кои имаат долгогодишно искуство, и го прави cosplay костими, не бидете изненадени на бројните варијанти тука можете да најдете на посебна cosplay костими дека сте биле во потрага за во нашата продавница. Она што е уште поважно, овие cosplay носии се исто така совршени за сите фестивали како ноќта на Вештерките или страни или други специјални прилики.
Cosplay Костим
Трговија на големо цена, со висок квалитет и вредни костими, ние се тестира strickly сите предмети пред да се испрати до нашите клиенти. кога ќе го поставите цел, во "касата" чекор, ве молиме имајте на ум ни порака која покажува кој големина ќе одговараат за тоа ,така што ние може да испрати точниот стоки што навистина сакате да го купите, големина се достапни : available : XXS X S S M L XL XXL за стандардни податоци за големината , ве молиме проверете ја големината на сликата.
За илјадници модел на костим и видови на големина, некои специјални големина и носии е надвор од акциите , ве молиме оставете 5 ~ 7 работни дена за да се подготви.
Мојот Cosplay Костим
11eyes Девојки Училиште Униформа Одговараат Фустан Cosplay Костим
Карактеристики :
1. Ова е најдобриот сет за 11eyes фанови
2. Овој пакет на училиште униформа костими направени од страна на искусни професионални казанџии
3. Сет на Училиште Униформа Костимот е направен од Поли/Памук/Униформа Платно
4. Повеќе 11eyes cosplay костими,ве молиме проверете другите cosplay костими под оваа категорија
5. Бојата на сликата може да се погледне малку различен од вистинскиот производ
6. Пакување се вклучени : Тело здолниште, Појас, Вратоврска, Косата додаток, Bowknot, Додаток, Чорапи
7.

Подробности

Размер:
XS, S, M, L, XL, XXL, XXXL, XXS
Специална Употреба:
Костюми
Тип На Източника На:
Аниме
Номер На Модела:
училищни униформи
Пол:
Жени
Материал:
Памук
Компоненти:
Рокли
Тип Елемент:
Комплекти
Герои:
cosplay костюм
Включително:
Полата на тялото, колан, вратовръзка, аксесоар за коса, лък, аксесоари, чорапи
Тип На Символ:
cosplay костюм
Тип На Доставка:
Госпожа костюм
Стил Белезници:
Обикновен
Място на произход на стоките:
Гуангдонг, Китай (Континентален)
Специална Употреба:
Костюми И Аксесоари
стиль2:
11 дни
Отдел Име:
Възрастен
Дължина Ръкав:
Пълен
Герои:
Класически Костюми За Хелоуин

Те също купуват с този продукт