.

.

Гореща разпродажба истински природен 14X18MM зелени обеци AAA

Гореща разпродажба истински природен 14X18MM зелени обеци AAA

Оценки на купувача:

BGN 11.00 -37 %
BGN 17.57
Брой продукти
В магазина


НЕМА КУТИЈА ЗА НАКИТ
jewe, привлекување на вашите очи со своите светли смарагд-зелена, розова, лаванда, портокал и браун бои. Во Кинески, жад претставува оние лојалност, убавината, силата и чистотата.
Jade стана корист на дамите и момците. Својата совршена компактност и екстремни цврстина претставуваат sureness на интелигенција и правда; внатрешни работи недостатоци, секогаш се покажува себеси преку транспарентност, повик на ум искреност; својата светкава светлината претставува небото; нејзината прекрасна супстанција, роден на планина и на вода, претставува земјата. Користи сам тоа претставува непроценлива чистота.
Стихот вели : "Кога мислам на еден мудар човек, неговите заслуги се појави да биде како и jade."
Кинески верувања дека дишење преку jade ќе даруваат долговечност, тоа исто така да ги задржи на сопственикот здравје, среќа и happyness. Ние како жад затоа што не само нејзината убавина, но исто така и уште поважно, неговата култура, што значи и ity.
Ако најдете било какви проблеми со квалитетот кога ќе го примите ставка(и) од нас.
Ве молиме ни e-mail наскоро . Ние ќе го реши тоа за вас во рок од 24 часа.
-Ако објектот е дефектен, ни e-mail за наплата на аукција затворање цена.
-Сите не-производ поврзани со надоместоците (како што е превозот, трансакција, обработка на уплатата, и
осигурување), не се враќа.
-Понудувачи се врати објект на нивната цена и ние ќе брод друг објект назад во нашите трошоци.

Подробности

Тип Обеци:
Обеци-Капки
Тип Елемент:
Обеци
Глоба или мода:
Модни модели
Номер На Модела:
ААА
Формамодел:
Геометрична
Стил:
Модерен
Пол:
Жени
Материал:
Нефрит
Тип На Метали:
посеребренное покритие
Глоба или мода:
Модни модели
Тип Обеци:
Обеци-Карамфил
Тип Елемент:
Обеци
Място на произход на стоките:
Китай (Континентален)
is_customized:
Yes

Те също купуват с този продукт