.

.

100шт неодимовый магнит 4 мм редкоземельный постоянен силен неодимовый магнит Dia4 x 8 мм N35 NdFeB Магнит Dia 4*8 мм

100шт неодимовый магнит 4 мм редкоземельный постоянен силен неодимовый магнит Dia4 x 8 мм N35 NdFeB Магнит Dia 4*8 мм

Оценки на купувача:

BGN 14.00 -7 %
BGN 15.04
Брой продукти
В магазина


Круг магнет Големина на табела(делумно) , само кликнете на неа, ако треба Круг магнет Димензии : дијаметар x дебелина (во mm) Прифати изменуваат, Цената може да бидат пониски ако голема количина, само да не контактирате!!
100 PCS Neodymium Магнет 4mm Ретки Земјата Постојан Силен Neodymium Магнет Dia4 х 8мм N35 Nd Fe B Магнет Кол 4*8мм
Спецификација :
Nd Fe B магнет
Големина : 4 mm x8mm
Одделение : N35 ,100pcs магнети
Функција : Постојан, силен магнет
Примена :
Акустична поле : говорникот, приемник, микрофон, аларм, фаза аудио, автомобил аудио и така натаму.
Електроника : постојано магнетно actuator вакуум прекинувачи, магнетни релеи, метар,звук метар, а полињата за префрлување, сензори.
Електрични полиња : VCM, CD / DVD-ROM-от, генератори, мотори, серво мотори, микро-мотори,вибрации мотори.
Машини и опрема : магнетна сепарација, магнетна кран, магнетни машини.
Здравствена заштита : МРИ скенери, медицинска опрема, магнетни здравствени производи и така натаму.
Други индустрии : magnetized Восок, цевки descaling, магнетни држачи, автоматски mahjong машина,магнетни брави, врати за windows магнетни, магнетни багаж, кожа магнетни играчки,магнетни алатки, подароци и пакување.
Напомена :
Магнет материјал е истријте ги со голем број на елементи на neodymium, железо и бор се меша sintered прашкаста металургија калапи, материјал, сам по себе е кршливи и тешко карактеристики, во комбинација со многу силна магнетна сила. Ако магнет одеднаш се сретнал со брза адсорпција или ненадејно судир со два магнети се лесно скршени железо материјал, користење на процесот мора да се биде внимателен, намалување на отпад, и да се спречи pinching раце.
Цената е само малопродажната цена, тоа може да бидат пониски ако ви треба голема количина, само да не контактирате!!!!
Големина на толеранција :
Таму ќе бидат различни големина толеранција за различна големина на магнет, генерално тоа е ±0.01 mm за мал магнет , ±0.2 мм за зголемување на магнет,(освен за некои големина магнет), ако ти е гајле тоа, ве молиме контактирајте со нас за да го потврдите.

Подробности

Част:
Магнит NdFeB
Номер На Модела:
N35
С Дупки:
No
Приложение:
Промишлен Магнит
Тип:
Постоянен
Форма:
през цялата диск
Име на продукта:
Неодимовый Магнит
Максималният продукт на магнитната енергия:
3,41 (кДж / м3)
Материална Ранг:
N35
плътност:
7,8 (g/cm3)
работна температура(макс):
80 градуса по Целзий
Серия:
силен магнит
Цвят:
Плоча с покритие от никел
Външен вид:
Малък диск

Те също купуват с този продукт