.

.

Височина 12 MM диаметър 30MM обектив Led стъклена оптически и 6.9 MM, обектив стъкло Plano издут ,обектив Led сили

Височина 12 MM диаметър 30MM обектив Led стъклена оптически и 6.9 MM, обектив стъкло Plano издут ,обектив Led сили

Оценки на купувача:

BGN 14.40
Брой продукти
В магазина


Сликата е само покажува ефект, цената е означен 1 PCS цена.
Спецификација на производот
(1).Дијаметар : 30ММ * Висина : 6.9 ММ * Фокусна должина : 45 MM(за референца само)
(2). Дијаметар : 30ММ * Висина : 12 MM * Фокусна должина : 18 MM(за референца само)
Transmittance : 95%
Индекс на рефракција : 1.474
Оперативна температура : -50 до 450 степени
Материјал : Висок borosilicate стакло
Забелешка : висока температура оптичко стакло леќа е лиен, големина за грешки е плус минус 0.3 до 0.5 ММ.
Зрак Агол : на аголот може да се прилагоди (со прилагодување на растојанието помеѓу објективот и LED, може да се добие вистински кондензаторот агол)
Оптичко стакло објектив за LED осветлување, автомобил светла, фокусирајќи светло, место светла, експлозија-доказ сијалици, ламби, ласерската светлина, сензори, оптички инструменти, рефлектори и други осветлување производи со високи температури, експлозија-доказ, не стареење, висока цврстина, висока transmittance. место униформност, нема црна дупка, сенка, темна површина. може да се користи со голем број на високо-моќ LED1 W, 3 W, 5 W, 8 W, 10 W 15 W 20 W, 50 W висока моќност LED производи и други апликации.

Подробности

Диаметър на:
30мм
Фокусно Разстояние:
45 ММ, 18 ММ
Използването на:
Оптично
Номер На Модела:
YJM-30MM*12MM и 6.9 MM
Форма:
Асферический
Структура:
Плосковыпуклый
търговска марка:
ЯДЗИАМЭЙ
Материал:
Стъкло

Те също купуват с този продукт