.

.

14MP HDMI HD USB Digital Industry Video Microscope Set Camera+Big Boom Stand универсална скоба за стена+180X C-MOUNT обектив+56 LED Light

14MP HDMI HD USB Digital Industry Video Microscope Set Camera+Big Boom Stand универсална скоба за стена+180X C-MOUNT обектив+56 LED Light

Оценки на купувача:

BGN 453.20
Брой продукти
В магазина

HDMI Микроскоп Камера+180 X C-планината Леќа+56 LED Светло+Стојат Универзална заградата 14 MP CMOS HDMI USB излези за Индустрија Лабораторија за PCB Функција : со Висок Квалитет, со Висока Резолуција, Јасни Слики 14.0 ПРАТЕНИК Јапонија CMOS Кодирај : H. 264 (Висок Профил) ТФ-Картичка Видео Рекордер 720 P 1280*[email protected] FPS видео рекордер Фото Модел / Видео Модел Индустрија Cmos Камера. Тоа може да се Покаже живеат сликата директно на било HDMI монитор , Проектор или ТВ. Тоа се изгради во дигитална crosshairs и боја контрола, додадете линија на слики, замрзнување ,Огледало, да Ротирате, Негативни,Спореди функција на Снабдување USB2.0,HDMI HD видео,Две излезни порти Спецификација : Модел : Камера со HDMI USB2.0 две излез Сензор : 14.0 пратеник,1/3 инчен формат на Слика : jpg Слика резолуција : 2592 * 1944 година (за ТФ-Картичка), 1280 *720 (за USB) Видео формат : AVI Видео резолуција : 1280 *720 @ 30 FPS Кодирај : H. 264 (Висок Профил) Баланс на Белата боја : Автоматски Осветлување : Автоматски Боја : Боја Негативни : Поддршка Morror : Лево/десно,Горе/Долу Замрзнување : Поддршка на OSD : англиски/Кинески Линија : различна боја,4 хоризонтална линија , 4 вертикална линија,било позиции C-ПЛАНИНАТА Леќа : Работни растојание : 100mm зум c-планината Леќа 0.5 X C-планината адаптер за зумирање на ликвидност : 6.5 : 1 Цел Зголемување на Моќта на 0.7 - 4.5 X(околу 10 - 180 X на екранот) Големина : 180mm(L) * 50mm(ДИА) 56 LED Прилагодливи Компактен Микроскоп Прстен Светлина : Обезбедува интензивна и се фокусираше сенка-слободен осветлување 56 светла бела LED светилки за Осветлување на ветер променливи Променлива интензитет контрола Интензивна и се фокусираше сенка-слободен осветлување 100,000 часа на живот Моќ влез : 100-240 V, 50-60 HZ, авто. префрлување Внатре дијаметар на прстен светлина : 1.0" (27mm) Вкупниот надворешен дијаметар : 1.77" (45mm) Зошто да го одберете HDMI Пакет incluede : 1 x 1 x C-ПЛАНИНАТА Леќа 1 x напојување 1 x HDMI линија 1 x Софтвер ДИСК 1 x 56 LED Прстен светлина 1 x Дигитален Микроскоп Маса Стојат Универзална заградата

Подробности

Номер На Модела:
H180
търговска марка:
Eakins
Коефициент На Увеличение:
500X и по-долу
Drawtube:
Монокуляр
Материал:
Метални
Теория:
видео-микроскоп
Аут:
HDMI USB
Коефициент На Увеличение:
10X~180X

Те също купуват с този продукт