.

.

Продажбите на едро безплатен точков ръчно антифриз и акумулаторни Рефрактометър

Продажбите на едро безплатен точков ръчно антифриз и акумулаторни Рефрактометър

Оценки на купувача:

BGN 35.18
Брой продукти
В магазина


RHA-503 ATC Antifreeze и Батерија-Рефрактометар
Спецификација
1. Мерен Опсег :
а) Етилен Гликол : -50°C-0°C
б) Пропилен Гликол : -50°C-0°C
в) Чистење Течности : -40°C-0°C
г) Батерија Течности : 1.100-1.400 секретар
2. Резолуција Фактор :
а) Етилен Гликол : 5°C
б) Пропилен Гликол : 5°C
в) Чистење Течности : 5°C
г) Батерија Течности : 0.01 секретар
3. (ATC) Температурна Компензација Опсег : 10°C-30°C
4. Одобрени од страна на строга квалитетот и стандардите за безбедност
5. Издржливи и изграден за да трае долго
6. Тешки и лесни со своите алуминиумска конструкција
7. Лесно да се фокусираат и калибрирање
8. Точни тестирање резултати загарантирана
9. Направени со највисоки и најдобрите квалитет на алуминиум & гума што го прави лесен
10. Cushioned со мека & удобно не се лизга гумени
11. Исклучително лесен-за-користење и калибрирање
Функција
RHA-503 ATC модели се опремени со °C единица систем. Со наведување на процентот што може да се знае точка на замрзнување или етилен гликол или на пропилен гликол-базирани системи за ладење. И тие, исто така може да се користи за тестирање на концентрација на етилен гликол или на пропилен гликол во antifreeze течности. Исто така, има дополнителна скала за мерење на замрзнување точка на шофершајбната чистење течност. Тоа е ЦЕЛОСНО ОПРЕМЕНА со ATC дека автоматски ќе се прилагоди себе да се поправи температурни разлики во текот на употребата. Индекс на рефракција е многу температура зависни, важно е да се користи рефрактометар со автоматска температурна компензација за да ви даде најмногу точни мерења во било кој тип на животната средина температура. Способен за мерење со висока точност и дава прецизни резултати. Тоа е опремен со живописни и остри reticle шема за лесно и удобно читање. Таа користи амбиентална светлина само и без батерии се потребни. Направени од страна на искусни занаетчии и, најверојатно, нема да се прекине! Добиете RHA-503 ATC и бидете во можност да се измери четири главни видови на Antifreeze/Батерија/Чистење Течности!
Додатоци се вклучени :
Pipette + 1pcs pipettes * упатство за ракување * Мини-завртка возачот * Мека заштитна за носење
Гаранција :
Понуда 1 години гаранција
Политика на враќање Ако примите неисправни item(s),љубезно ве молиме да не известите во рок од 7days.

Подробности

Тегло:
165g
Диапазон На Измерване:
1.100-1.400 sg
Номер На Модела:
RHA-503ATC
Използването на:
Фокус
Обхват На Стойност Брикс:
ДО 50'C-0'C
Размер:
200mm
Място на произход на стоките:
Fujian, Китай (Континентален)
Име на продукта:
RHB-32DATC Брикс/Whine/Oe-Рефрактометър
размер на продукти:
220мм
тегло на продукта:
170 грама
цветовете на продуктите:
Бальк+бял
серия от продукти:
рефрактометър

Те също купуват с този продукт