.

.

Трюмный потопяема водна помпа 12V 24V 2000GPH Micro Marine Boat гидросамолет моторни дома на Кораб Aquario филтър аксесоари

Трюмный потопяема водна помпа 12V 24V 2000GPH Micro Marine Boat гидросамолет моторни дома на Кораб Aquario филтър аксесоари

Оценки на купувача:

BGN 62.00 -25 %
BGN 83.20
Брой продукти
В магазина


Карактеристики
Овој производ е 100% сосема нов
Компактен, целосно подводните електрична пумпа
Екстремно ефикасна, многу ниска тековната нерешено и нудат висок капацитет излез
Вода за ладење долг живот моторс
Палење заштита
Вода/влага тесни фоки
Нерѓосувачки челик шахти
Rustproof и отпорен на корозија
Лесно чистење snap заклучување strainers
Молчи и vibrationless операција
Анти-airlock заштита
Ќе не изгори надвор кога се работи сува
Вклучува сеопфатен прирачник за корисникот со инструкции за инсталација и инсталации diagra m
Спецификација
Напон : DC 12 V 24 V
Капацитет на проток : 2000 Литри на час
Испорака глава : 6 метри (висина на вертикален проток на вода до цевка)
Капацитет на проток се мери во вертикален проток (не испорака главата). Нема проток максимален испорака глава
Модел На Проток
Напон Оптоварување Тековната Главата Моќ Должина на Кабел Штекерот Големина GPH/H V A M CM MMM SNTBP-350 350 12 1.8 3 100 19mm/3/4" SNTBP-350 350 24 1.8 3 100 19mm/3/4" SNTBP-500 500 12 2.2 3 100 19mm/3/4" SNTBP-500 500 24 1.2 3 100 19mm/3/4" SNTBP-750 750 12 2.5 4 100 19mm/3/4" SNTBP-750 750 24 1.5 4 100 19mm/3/4" SNTBP-1100 1100 12 3.0 4 100 29mm/1-1/8" SNTBP-1100 1100 24 1.5 4 100 29mm/1-1/8" SNTBP-1500 1500 12 7 5 100 29mm/1-1/8" SNTBP-1500 1500 24 5 5 100 29mm/1-1/8" SNTBP-2000 2000 12 8 6 100 29mm/1-1/8" SNTBP-2000 2000 24 5.5 6 100 29mm/1-1/8" SNTBP-3000 3000 12 10 8 100 40mm/1-1/2" SNTBP-3000 3000 24 6 8 100 40mm/1-1/2" SNTBP-3500 3500 12 12 8 100 40mm/1-1/2" SNTBP-3500 3500 24 8 8 100 40mm/1-1/2"
Производот Се Покаже
Апликации
1.Може да се широко се користат во канализационен земање на мостри, голем проток на течноста за пренос и ниско ниво на бучава на работното место; 2.Големи и супер голем аквариум, мал базен, резервоар пополнување вода, фонтани, и други цели. 3.Свежа вода, морска вода квалитет анализа на примероци, за прочистување вода, третман на отпадни води, канализација, круг bilge отпадни води, aquaculture, вода трансфер, земјоделски прскање, наводнување, подот, тепих за чистење, итн.
4.Применливи индустрија : заштита на животната средина, медицина, бродоградба, рибарството aquaculture, како што се индустрија, земјоделството, домашната индустрија.
Компанијата Шоу
1 : ве Молиме потврдете ја вашата АДРЕСА внимателно откако ќе се направи нарачка.

Подробности

Структура:
потопяема помпа
силата на:
Електрически
Налягане:
Ниско Налягане
Използването на:
Водата
Стандартен или нестандартен:
Стандарт
Номер На Модела:
СНТБП-2000G-12/24
Приложение:
Потопяеми апарати
Горивата:
Водата
Теория:
диска помпа
Макс Темпер:
110Е (43C)
Тип На Двигателя:
Компактен, ефективен, дълготраен двигател
Работен цикъл:
периодично
Корпус на помпата:
Термопластични
Материал:
КОРЕМНА ПРЕСА
Приложение:
Лодка, Яхта И Морски
Тел:
Луженая Тел

Те също купуват с този продукт